Akismet wtyczka od spamu broniąca

Akismet wtyczka od spamu broniąca.Komentarze na blogu wiadomo, zaangażowanie odwiedzających zwiększają, do ponownych odwiedzin skłaniają. To i dla bloga Twojego dobre. Tyle, co często gęsto trafiają się czystym spamem będące. Przeważnie pająki je dodają, co po sieci grasują. Co prawda linki w komentarzach mają atrybut nofollow, czyli boty wyszukiwarek internetowych nie powinny za nimi podążać. Ale to nie jest w 100 procentach zagwarantowane. Dalej blog upstrzony byle jakimi komentarzami, nie w temacie zazwyczaj na powadze wiele traci.

Akismet wtyczka spam wszelaki blokuje.

To i tu z pomocą przychodzi wtyczka Akismet. Potrafi wyłapać i zablokować publikację komentarzy wszelakie znamiona spamu mające. Czyli treść byle jaką mające, linkami do przeróżnych dziwnych stron w sieci naszpikowane.
Wtyczka sama jest domyślnie z każdym blogiem WordPress instalowana. Tyle, co nieaktywna z początku samego, włączenia i aktywacji potrzebująca.
Co by uruchomić Akismet trzeba podać kod API uzyskany ze strony macierzystej wtyczki http://akismet.com/
Znowu dla klucza dostania jest konieczność zalogowania się przez witrynę wordpress.com. Czyli jak tam konta nie masz, to założyć masz konieczność.
Po uzyskaniu i wpisaniu klucza API w pole aktywacji wtyczka łączy się natychmiast z serwerami na których są bazy danych. O pomyślnym połączeniu komunikat masz stosowny.

Jak akismet wtyczka spam wyławia.

Wtyczka jest stale połączona z bazami danych Akismet. Tam to zapisane są wszelakie adresy IP z których próbowano kiedykolwiek dodać spam do blogów. Czyli przed zaakceptowaniem komentarza sprawdzane jest jego pochodzenie. Dalej kontrolowane jest nasycenie linkami wychodzącymi.
Wtyczka choć wysoce skuteczne, czasami jaki spam przeoczyć może. To jak osobiście komentarz jaki zablokujesz, natychmiast raport do serwera Akismet jest słany. Natychmiast nowy adres IP do bazy danych dodawany. Tak to powiększa się automatycznie list spamujących adresów IP.

Więcej o wtyczce masz niżej w poradniku video.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *