Na blogu to, na blogu tamto, Google prawdę powie.

Co na blogu piszczy wedle Google analyticsJak już masz i konto w Google anlaytics, i bloga podłączonego, to i dowiedz się co na blogu dzieje się.
Znaczy ruch tam jaki jest, kto do Ciebie za jaką okolicznością trafił, czy aby zaraz nie uciekł?
Wszystko co wyżej, a wiele więcej jeszcze masz tam, w tym całym analitycs pokazane. W szczegółach a detalach też.
A jeszcze jak połączysz z kontem w Google Webmaster Tools to i więcej danych dostaniesz, o słowach kluczowych, o ruchu na stronę każdą bloga. Czyli na jaką stronę kto wszedł, a z jakiej wyszedł dalej w Internetu czeluści.
Dla przypomnienia adres usługi samej masz tu: https://www.google.com/analytics/web

Potrzebę masz co na blogu więcej wiedzieć połącz analytics z Google webmaster tools.

Dla pełniejszego w analityce bloga opisania, połączyć masz konieczność konto w Google anlytics z kontem w Google Webmaster Tools. Proste to i kilka chwil tylko zajmie.
Poz zalogowaniu do konta Anlaytics, w górnym ( tym poziomym na szarym polu ) menu znajdziesz pozycję Administrator. Tam to kliknij a przejdziesz do sekcji administrowania usługami i kontami. Masz tam trzy kolumny. W tej pierwszej od lewej wybierz konto, w drugiej zaś, tej środkowej wybierz usługę.
Jak wybierzesz, usługę znaczy dla bloga Twojego, kliknij w tej środkowej kolumnie Ustawienia usługi.
W oknie nowym przewiń się do dołu, do sekcji Ustawienia Narzędzi dla webmasterów. Tam już masz link do owych narzędzi wiodący, do łączenia obu.

Jak połączysz, zaraz o słowach kluczowych wiele dowiesz się. Znaczy tych, dla których blog Twój pojawił się w wynikach wyszukiwania Google. A i wiele znacznie więcej.

Co na blogu piszczy znajdziesz w zakładce Raportowanie, wszytko o tym tam masz.

A to ilu bloga za ostatni miesiąc odwiedziło, z rozdrobnieniem na dni pojedyncze też. Ilu z nich tu pierwszy raz było, a ilu powróciło kolejny raz. Znaczy nowi i powracający.
Masz tam też współczynnik odrzuceń dla całego bloga, czyli ile wizyt zakończyło się na stronie jednej, tej wejściowej. Czyli ilu nie miało ochoty zapoznać się dokładniej z wartościami Twoimi.
Z lewej strony menu znajdziesz z pozycjami dla dokładniejszej analizy ruchu na blogu. Masz tam dane demograficzne odwiedzających, ich płeć, wiek i zainteresowania.
Dalej masz sekcję zachowania. Dowiesz się ilu masz nowych a ilu powracających. Znajdziesz też raport częstotliwości wizyt, kto raz bloga tylko odwiedził, a ilu dwa i więcej razy.
W końcu pokazane masz czasy trwania wizyt, ile jakich miałeś. A to jeszcze znajdziesz tu wykaz głębokości odwiedzin, znaczy ile stron kto za wizytą jedną przeglądał.
W zakładce Przypływ użytkowników masz graficznie pokazany ruch na wszystkich stronach bloga, strona wejścia, strony do których kto przechodził, wreszcie z jakiej opuścił witrynę Twoją.

Z jakich miejsc ruch na bloga masz, czyli pozyskiwanie.

Sekcja pozyskiwanie wszystkie źródła ruchu na bloga ukazuje. Masz tam wszystko na kanały rozdzielone:

  • Social – to skierowania z witryn i usług społecznościowych, Facebook, Google +, Twitter, YouTube i inne.
  • Direct – tu znowu masz bezpośrednie wejścia z wyszukiwarki, jak kto adres bloga wpisał w pasek adresu.
  • Organic Search – a to znowu wejścia z wyników wyszukiwania Google i innych wyszukiwarek.
  • Referral  – tu masz odesłania z witryn innych, z linków tam zapodanych.

W miejscu tym sposobność masz sprawdzić co największy ruch na bloga przysparza, gdzie najlepiej promować stronę swoją.

Zapytania, znaczy jak w Google pokazujesz się.

Tu znowu dowiesz się dla jakich słów kluczowych Google wyświetlało bloga w wynikach wyszukiwania. Ile razy pokazali, ile kliknięć było. Masz też wyliczoną pozycję w ichnim rankingu dla każdego słowa kluczowego i średnią dla witryny całej.
To i porównać możesz zamiary swoje z efektami. Znaczy czy słowa kluczowe które dla siebie obrałeś Google zauważyło, na jakiej pozycji jesteś na nie. Wiedzieć będziesz czy poprawiać, zmieniać co konieczność masz.

Więcej o Google Analitycs masz w filmie, co niżej.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *