Edycja grafiki całkiem prosto robiona.

Edycja grafiki na bloga Grafiki gdzie tam w sieci wynalezione do potrzeb swoich dostosować masz konieczność, znaczy edycja grafiki wymagana.
Internet potrzeby swoje ma, pierwsza to małe rozmiary plików graficznych. Tak co by szybko przesyłane być mogły, co blog szybko ładowny w przeglądarce był. To jedne z wymagań wyszukiwarek internetowych, to dla optymalizacji ważne niezmiernie.
A jeszcze jaki tam tekst czasami zmieścić w grafice jest konieczność, wszystko zrobisz w grafiki edytorze jakim.

Grafika na dysk komputera musi trafić.

Wyszukane w sieci grafiki, z licencjami odpowiednimi ( najlepiej CC 0 ) na dysku komputera osobistego zapisać jest konieczność. Najlepiej jakie tam foldery ku temu zmajstrować. Może być jeden główny dla grafik bloga. W min może być i folder dla grafik w oryginalnych formatach, jeszcze przed edycją. To ułatwi znacznie pracę, jak już grafik będą setki. Żadna zaginąć nie zdoła, zamieszania zero. Jak już zapisywać będziesz najlepiej jaką osobistą nazwę nadaj, bo te z automatu na nic. Na ten przykład „sc1578wz.jpg” nikomu nic nie mówi, Tobie też. Ale już „edycjagrafiki.jpg” wiele powie o tym, co tam w pliku zapisane masz.

Edycja grafiki w katalogach zapisanych.


Tu masz katalogi dla grafik tego oto bloga

Edycja grafiki dla potrzeb Internetu.

Grafiki pobierane z jakich tam portali przeważnie duże rozmiary posiadają. A to 3500 px na 2400 px czy tam podobnie. To dla naszych wymagań za wiele. Raz, co na stronie za nic się bez przewijania nie pomieści, dwa w Bajtach objętości pliku wiele wyjdzie, setki kilo Bajtów na pewno. To za wiele, za długi transferu czas.
To i zmniejszyć jest konieczność, do nam odpowiadających, na ten przykład 400 px na 220 px.
Te px to szerokość i wysokość grafiki w pixelach oznaczana ( tak najczęściej podawana, bo może być i w innych jednostkach).
To i już objętość na łeb spada, do kilkunastu kilo Bajtów, co niewiele jest, co do przesłania przez sieć kłopot żaden.
Grafika w formatach przeróżnych zapisywana, dla nas dwa pożądane. Obydwa z kompresją, czyli zmniejszaniem objętości pliku bez utraty jakości. Te formaty to JPG i PNG. JPG daje mniejszy rozmiar pliku, a PNG więcej informacji dodatkowych przenosi. Jak przezroczystość tła nie wymagana, starczy JPG.
Bardzo ważne co by grafika w docelowym rozmiarze zapisana, czyli jak ma być 400 na 200 px, to taki ma być rozmiar grafiki. Bo jest możliwość przeskalowania w locie, znaczy na ten przykład z 1200 na 600 px do tego 400 na 200 px. Tyle że do tego przeglądarka zmuszona co i ciut zasobów zżera, co i zwalnia otwieranie strony.

Jaki tam edytor wybrać?

Edycja grafiki w edytorze Sumo PanitEdycja grafiki w edytorze dostępna. Wiele ich masz, jedne on line czyli w chmurze działające, inne znowu na komputerze instalowane.
Jak na szybko i niewiele może być i ta w chmurze działająca. Tu jedną polecić mogę, choć i inne nie gorsze wcale. Edytor działa w chmurze, czyli instalować potrzeby żadnej nie masz. Dostępny pod adresem http://www.sumopaint.com/home/

Jak w edytorze Sumo Paint grafiki przemieniać znajdziesz w poradniku, co masz niżej.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *