Edytor grafiki Sumo Paint dokładnie opisany

Edytor grafiki Sumo Paint przydatny wielce.Edytor grafiki, tu akurat Sumo Paint, choć prosty z pozoru ciut tam możliwości skrywa.
To jak kaprys masz jaką tam grafikę przerobić nieco, znajdziesz w nim wszystko co potrzeba. Znaczy wiele narzędzi masz dostępne, starczy poszperać nieco w narzędziach co masz tam ich bez liku.
Usuwanie grafiki tła, wycinanie fragmentów, kopiowanie fragmentów, zniekształcenia, perspektywa, dodawanie tekstów, to tak na szybko kilka wymienione.

Tła usuwanie

Edytor grafiki tła usówanieEdytor grafiki Sumo Panit daje sposobność na pozbycie się tła z grafik. Masz tam od tego narzędzie różdżka, co go w lewym doku narzędzi znajdziesz ( to ten pionowy pasek z lewej strony okna programu ).
Tyle co grafika oryginalna (źródłowa) musi być w formacie PNG zapisana, inaczej tła nie da rady pozbyć się, zmieni kolor na biały i tyle. Masz tam ustawień kilka dla narzędzia różdżka, ważny tolerancji dobór. Jak dasz za wiele, może i to co przydane nadszarpnąć. Tu musisz ciut eksperymentalnie dobrać, do grafiki każdej inaczej być może. Grafikę wyjściową też w formacie PNG zapisz, ten przezroczystość zapewnia. Do wymazywania tła masz narzędzie gumka, te jak gumka działa, to i opisywać wiele nie ma co, masz tam do ustawienia średnicę obszaru wymazywania.

Zaznaczanie, kopiowanie, wycinanie.

Edytor grafiki Sumo Panit - narzędziaSumo Paint, znaczy edytor grafiki, daje też sposobności kilka na zaznaczenie obszaru jakiego grafiki i dalej skopiowania albo wycięcie. To przydatne, jak z kilku grafik jedną zamiar masz poskładać.
Pierwszym do zaznaczania narzędziem jest „Zaznacz prostokątnie” Wiele opisywać nie trzeba, zaznacza prostokątne obszary. Jak zaznaczysz, prawym przyciskiem myszki w zaznaczonym kliknij, menu podręczne dostaniesz. Tam miał będziesz do wyboru albo kopiuj zaznaczone, albo wytnij zaznaczone, albo i w końcu wyczyść zaznaczone. Jak skopiujesz, to w schowku systemu będzie, to wkleić do innej grafiki idzie. Wycinanie to samo daje, tyle co z oryginalnej grafiki zaznaczony obszar wywala.
Narzędzie „Lasso” nieprostokątny obszar zaznaczyć zezwala, znaczy dowolny kształt. Jak zaznaczysz, znowu prawy przycisk myszki, menu podręczne i dalej.
W końcu narzędzie „Kadruj” obszar prostokątny zaznacza i od razu resztę z grafiki czyści, znaczy zostanie tylko ten zaznaczony obszar.

Swobodne przekształcanie

Zniekształcenia - edytor grafikiDla swobody większej edytor grafiki ma jeszcze narzędzie swobodne przekształcanie. To możesz sobie dowolnie grafikę powyginać, poobracać, pozniekształcać, jak tam kaprys a potrzebę masz.
Wrażenie perspektywy zmajstrować idzie, książkę z okładkami w przestrzeni stworzyć.
Możesz tego narzędzia dla zmiany rozmiaru pól z tekstami użyć, tak dla dopasowania do reszty grafiki.

A pamiętaj, co każdy nowy element w grafice składanej na warstwie osobnej zamieścić. Wtedy każdy masz sposobność dowolnie przemieszczać.

Więcej jeszcze o edytorze Sumo Paint masz tu w poradniku niżej.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *