Favicon dla bloga optymalizacji ważna.

Favicon ważna dla bloga wyróżnienia Favicon a z naszego ikona ulubionych mała  w objętości, ledwie 16 na 16 pikselów, albo i 32 na 32. A dla optymalizacji niezbędna, czyli ważna niepomiernie.
Gdzie tam w algorytmach Googla wyszukiwarki zapisano wagę jej. Jak masz na blogu, to i wymóg zaliczony, w górę rankingu idziesz. Jak nie, to nie idziesz wyżej, znaczy blog twój.
Dla ludzi też przydatne. Twój blog wyróżniony wśród wielu innych w miejscu niepoślednim, przed tytułem zakładki z otwartą stroną w przeglądarce od Internetu.
Ikona ulubione dla optymalizacji bloga ważna jest.

 

Mitręgi niewiele, korzyść wiadoma.

Dodanie do bloga ikony ulubione, czyli favicon, wiele zachodu nie wymaga. A już tam żadnej znajomości html czy czego takiego innego. Wiele skórek, tych nowszych, potrafi sama z siebie taki plik dodać gdzie trzeba i jak trzeba. Starczy wskazać tylko plik graficzny do wczytania. Resztą skrypty już zajmą się. Znaczy przeskalują do wymiaru odpowiedniego, zapiszą w katalogu głównym, a do kodu bloga wpis dołożą wymagany.

favicon przez skórkę bloga

Favicon generator czyli jak w internecie ikonę zmajstrować.

Jak ochotę posiadasz, samodzielnie taki plik ikony zmajstrować idzie. Masz tu adres do witryny jednej, tam generator ikon znajdziesz.
http://favicon-generator.org/

Starczy tam wskazać plik grafiki na Twoim komputerze do przeinaczenia na plik favicon.ico. Wygenerować przyciskiem jednym ikonę, no i koniecznie na komputerze swoim zapisać. Masz tam link do tego przydatny.
Dalej do katalogu głównego bloga Twojego potrzeba jest zapisać plik, co go na komputer ściągłeś. Tak po prawdzie już powinno starczyć. Przeglądarka sama znajdzie i wyświetli gdzie trzeba ikonę ulubione.
Dla spokoju sumienia, a Google zadowolenia możesz w pliku nagłówka html bloga, w sekcji header dodać krótki wpis.
<link rel=”shortcut icon” href=”/favicon.ico” type=”image/x-icon”>
albo
<link rel=”icon” href=”/favicon.ico” type=”image/x-icon”>
Adres w obydwu tagach wskazuje na katalog główny bloga, to i tam obowiązek plik favicon zapisać.

Kaprys masz,  favicon samemu wyprodukować idzie.

Masz tam też, w tej witrynie co adres wyżej, edytor do majstrowania ikony od zera. Czyli piksel po pikselu sobie składasz, jak tam fantazji starczy. Co prosta grafika dla ikony, to prosta grafika. W czytelności nie masz lepszej. Zdjęcia czy tam wielkoformatowe grafiki zawsze tracą na przeskalowaniu, czytelne być przestają.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *