Formularz Google dla błyskawicznego ankiety zmajstrowania.

Formularz Google czyli ankieta na bloga Jak tam masz konieczność ankiety online na bloga zmajstrowania, nic tylko z dokumentów Google korzystać, a dokładniej z Formularz Google. Bo tak się to u nich nazywa.
Prosto a i w chwil kilka zmajstrujesz tam swoją ankietę online. A i czasu niewiele zajmie zapodanie owej na jaką tam stronę czy wpis bloga. Jak tam kaprys masz, możesz i podać adres ankiety w sieci, bo Google w mig dla każdej stronę majstruje.

Formularz Google, gdzie to znaleźć?

Formularz Google, czyli ta tam ankieta on line, to jedna z aplikacji Dysku Google. Dysk Google to znowu taki sztuczny dysk w chmurze tagów, z angielska tag Cloud. Każden jeden posiadacz poczty od Google taki to dysk w chmurze posiada. Starczy wejść doń i używać zacząć.
Najprościej z okna w przeglądarce, tam gdzie otwarty Gmail masz, dostać się do dysku.

A bezpośredni link do Google dysku masz tu: https://drive.google.com/.

Formularz Google czyli jak ankietę zmajstrować?

Jak już będziesz w tym cały dysku Google, utwórz najlepiej folder nowy dla ankiety czy tam ankiet przeznaczony. To i bałaganu miał nie będziesz, wszystko szybko odnajdziesz.
W folderze nowym, co stworzony dopiero, kliknij znowu Utwórz ( na grafice wyżej opis jest), z listy co rozwinie się formularz wybierz.
Kliknij, otworzy się nowa zakładka przeglądarki z edycją nowego dokumentu Google, czyli Twojej nowej ankiety. Znowu ciut opisu masz w grafice wyżej. Wypełnij co tam potrzebujesz, jak pytanie następne dodać chcesz, kliknij Dodaj element pod pytaniem.
Wszystko masz gotowe, kliknij przycisk Gotowe. Wyjdziesz z edycji pytania i zawartości ankiety.
Dla opublikowania użyj przycisku Wyślij formularz, znaczy jak chcesz adres do ankiety komu tam zapodać. W wyskakującym oknie ( jak powyższy klikniesz przycisk) znajdziesz adres strony z działającą ankietą.

Formularz Google do bloga jak dodać?

To proste w zasadzie, te tam ankiety do bloga dodawanie. Cały sekret w dodaniu pływającej ramki, znaczy iframe znacznik html. W niej będzie wyświetlana ankieta, co ją Google opublikowało na stronie dla ankiety stworzonej.
Skopiowany kod HTML wklej gdzie tam masz potrzebę, czy to na stronę jaką, czy do wpisu jakiego. Wiele czasu nie zajmuje, pożytku wiele być z tego może.
Znaczy kod pływającej ramki wklejasz w widoku Tekstowy edytora WordPress, bo inaczej nie zadziała.

Przesłane odpowiedzi na pytania ankiety znajdziesz w tym samym folderze Dysku Google, w którym zmajstrowaną masz ankietę. Znajdziesz tam inny dokument Google, arkusz kalkulacyjny z tymi to odpowiedziami. Tworzony jest automatycznie, bez zawracania głowy Twojej.


1 Comment

darmowe ogloszenia drobne · 16 kwietnia 2014 o 21:36

Imponujący serwis. Bardzo podoba mi się szata graficzna. Życzę powodzenia w dalszym prowadzeniu strony!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *