Grafika na blogu jak należy zamieszczona.

Grafika na bloguOsadzanie grafiki w treści wpisu czy w widgecie jakim wielkiej komplikacji nie przedstawia. Ot kilka wymogów spełnić jest konieczność.
Jak wcześniej, we wpisie innym wspominałem już, rozmiar zdjęcia w pikselach szerokość i wysokość do miejsca osadzenia dopasowana koniecznie być musi.
Dalej opis alternatywny, czyli tag alt zapełniony być powinien, to już wymóg wyszukiwarek internetowych.

Grafika na blogu osadzona.

Grafika, co do postu tego dołączona ma dokładnie taki rozmiar, jak i wyświetlana jest. A konkretnie szerokości 180 px i wysokości 127 px. W tagu img, co do osadzania grafiki służy taki sam rozmiar podany.

width=”180″ height=”127″

Znaczy te width=”180″ i height=”127″. To i przeglądarka, co z niej korzystasz prócz pobrania i wyświetlenia grafiki do roboty nic więcej nie ma, żadnego tam przeskalowywania.
Rozmiar też skromny posiada, jedyne 16,2 kB objętości, to i pobieranie migiem idzie, nie spowalnia strony.

Grafika na blogu dla SEO odpowiednia.

Jak pewnie wiesz od czasu jakiego Google i wyszukiwaniem i indeksowaniem grafik się para. To jak by dodatkowy kanał promocji bloga, bo do grafik zawsze adres strony podpięty. A i Google zastrzega wyraźnie, co tag alt pusty nie może być.

alt=”Grafika na blogu”

Tag alt, to inaczej tekst zastępczy. Zastępczy, bo jak przeglądarka z jakich tam przyczyn grafiki wyświetlić nie zdoła, pokaże w jej miejsce owy tekst zastępczy. Tu dobra rada. Umieszczaj w alt znaczniku słowo albo frazę kluczową dla wpisu danego obrane. To też znaczenie swoje posiada, zwiększa naturalne nasycenie tekstu frazą kluczową.

Tag alt dla grafik osadzania.

Grafika na blogu, czy na każdej innej stronie internetowej znacznikiem alt osadzana. W nim wszystko co przeglądarka do zdjęcia wyświetlania zapisane.

„<img class=”ikona alignleft wp-image-3832 size-full” src=”http://szkoleniajana.eu/wp-content/uploads/2015/06/Grafika-na-bloga.jpg” alt=”Grafika na blogu” width=”180″ height=”127″ />”

Znaczki każdy ostrym nawiasem lewym zaczynany. Img znaczy co grafiki tyczy. Class=”ikona alignleft wp-image-382 size-ful” formatuje wyświetlanie grafiki, podaje klasy styli CSS w arkuszu styli zapisane. Src=” ….” to adres pliku grafiki. Alt i Height wiadomo już na co.
Dalej ukośnik kończący tag i prawy nawias ostry.
Znacznik img jest jednym z niewielu pojedynczych znaczników, nie ma tagu zamykającego.

Więcej masz jak zwykle w poradniku wideo poniżej.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *