Grafika w galerii WordPress ułożona

Grafika w galerii bloga ułożonaGalerię grafik do wpisu jakiego na blogu dodać to kłopot żaden, chwil kilka i jedna wtyczka starczy. No i grafik kilka oczywista.
Wtyczka WP Lightbox 2 dla lepszego galerii wyświetlania służy. Korzysta z biblioteki skryptów JavaScript, a od czasu jakiego z jQuery. Efektem działania wtyczki jest animacja przeglądania grafik i zaciemnienie tła strony.

Grafika w galerii WordPress szybko układana.

Majstrowanie galerii zajmuje chwil kilka faktycznie. Przygotowane na komputerze grafiki można wczytać wcześniej do biblioteki Media bloga, alb i w trakcie galerii tworzenia. 
Dalej we wpisie miejsce wybierasz, gdzie galeria grafik ma być osadzona. Jak przy dodawaniu pojedynczej grafiki korzystamy z przycisku dodaj medium. Tym razem jednak wybieramy z menu po lewej dodaj galerię, 

Dodajemy pierwszą grafikę z tych przygotowanych na komputerze. Oczywiście wypełniamy pole alternatywnego opisu czyli zawartość parametru alt znacznika img. W ustawieniach galerii wybieramy odnośnik do pliku multimedialnego. To umożliwi animację wyświetlania galerii we wpisie.

Grafika w galerii dla potrzeb wielu.

Galeria grafik różne tam zastosowania mieć może. Choć by jak u mnie dla objaśnienia zawiłości jakich, znaczy wspomożenie opisania dokładnego. Jak zdjęcia Twoje w rozmiarach większych zaprezentować masz ochotę, a nie bardzo wielkość grafik z miejscem we wpisie zgodna. A też wiele grafik sam tekst przytłumić może. To i tam wszędzie galerię grafik użyć możesz. A jej umieszczenie czasu wcale nie zabiera, wszystko jest gotowe do użycia.

Animacja galerii w chwil kilka.

Galeria grafik WordPress nie posiada sama z siebie możliwości animowania wyświetlania. Starczy jednak wtyczkę dodać, uruchomić i już masz animację. Ja używam wtyczki WP Lightbox 2. Prosta niezmiernie, żadnej zmiany ustawień nie wymaga, od razu do używania gotowa.

Grafika w galerii dokładniej opisana w video poniżej.

Użyta grafika Photo credit: Stephen Braund / Foter / CC BY-NC-SA


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *