W Gimp grafiki edycja szybka.

Grafiki edycja w Gimp edytorze.Dla potrzeb bloga edycja grafiki w Internecie gdzie tam znalezionej czasu nie zajmie wiele.
Znaczy w edytorze grafiki Gimp. Dla wpisu tego zmajstrowanie grafik dwu trwało z minut dziesięć może.
Znaczy Gimp wyśmienicie sprawdza się jako program do szybkiego grafik przerabiania. Szybkiego niekoniecznie znaczy byle jakiego.

Grafiki edycja dwa cele ma.

Grafika dla internetu swoje ograniczenia posiada. Plik z naszym zdjęciem rozmiar ma jak najmniejszy mieć, znaczy im mniej tych tam kilo bajtów tym lepiej. Przeglądarka szybko taki pobiera, strona w mig otwiera się. A koniecznie rozmiar grafiki, szerokość i wysokość dokładnie taka, jak wyświetlana jest. Czyli jak ma być wyświetlane na ten przykład 230 px na 140 px, to i grafika taka być musi. Nie tam żadne 1200 px na 630 px. A i owszem, wyświetli się w małym rozmiarze, tyle co przeglądarka musi przeskalować z dużego do małego, czasu na to trzeba, procesor komputera obciąża. Strona wolno działać może. To podstawy, rozmiar pliku mały, rozdzielczość grafiki dopasowana.
Znowu zmniejszanie pliku rozmiaru na jakość odbić się prawa nie ma. By byle jak wyglądająca grafika grosz niż żadna. To i formaty grafik są odpowiednie, co kompresje bez widocznej jakości utraty dają. Tu masz JPG, PNG, GIG. JPG najmniejsze wynikowe pliki daje, tyle co przeźroczystości kanału nie posiada, nie zawsze się nadaje.
Gimp i rozmiar grafik zmniejszać może, i w odpowiednim pliku wynikowym zapisać zdjęcia pozwala.

Grafiki edycja w Gimp

Szybko, łatwo i przyjemnie. Tyle o tej tam edycji można by rzec. Znaczy jak tam podstawowe zapoznanie z tym edytorem posiadasz. Co i wielce kłopotliwym nie jest.
Ot wczytujesz grafikę do edytora, może być i więcej jak tam z kilku jedna do złożenia jest. Zmieniasz rozmiar, czyli przeskalowujesz. Jak że Gimp warstwami operuje, może jedną grafikę do drugiej dokładać. Masz też sposobność jaki tam tekst wedle kaprysu dodać. Dalej eksportujesz do formatu zalecanego, znaczy zapiszesz na dysku swojego komputera. Grafika gotowa do wysłania na stronę Twoją jaką.

Więcej, dokładniej, masz w poradniku video, co jest niżej.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *