Instalacja bloga Website Generator.

Instalacja bloga website generator Instalacja bloga z panelu partnera GVO to kłopot żaden. Masz tam na usługi swoje Website Generator, czyli generator stron internetowych, a dokładniej blogów.
Starczy uruchomić owego generatora stron i w kilku prostych krokach zainstalować nowiuśkiego WordPress. Bez wiedzy wielkiej o Internetu zawiłościach w chwil kilka staniesz się posiadaczem całkiem profesjonalnego, z okazałą prezencją bloga.

Website Generator, zaczynamy instalację.

Dostać się do generatora możesz przez lewe menu w panelu partnera GVO. Znajdziesz tam sekcję Narzędzia Biznesowe a w niej, na miejscu pierwszym pozycję Website Generator. Tędy droga wiedzie. To i po kliknięciu otworzy się zakładka instalatora blogów, w widoku wykazu zainstalowanych WordPress. Jak żadnego nie masz jeszcze, to i pusto tam będzie.
Instalacja bloga nowego jest zaczynana kliknięciem linku Instaluj WordPress. Przejdziesz zaraz do pierwszego kroku, do wyboru domeny dla której ma być bloga zainstalowany.

Domena i konto hostingowe wcześniej być musi.

Nim instalacja bloga zrobiona będzie, potrzeba jest konto hostingowe mieć, w GVO oczywista. Takie to konto majstrujesz w menadżerze kont hostingowych – Web Host Manager. Tam też z panelu partnera GVO wejście masz.
Znowu wcześniej jeszcze masz konieczność domenę gdzie tam zarejestrować i przekierować ową na serwery DNS GVO. Wiele czasu to nie zajmuje.
Jak domena przekierowana, tworzysz dla niej nowiuśkie konto hostingowe. Oczywista z majdanem całym, czyli panelem zarządzania nim, zwie się Cpanel.
Jak to masz gotowe, możesz zacząć bloga instalować.

Instalacja bloga, kroki cztery.

W kroku pierwszym, jak już wspomniane było, wskazujesz domenę w katalogu której blog zamiarujesz instalować.
Podajesz też swój imail adres, tu wszelakie powiadomienia dostaniesz. Też te z podsumowaniem instalacji samej.

W kroku drugim podać musisz dane wszystkie do Cpanel konta hostingowego, znaczy nazwę użytkownika i hasło jego.

Trzeci krok to wybór tematu graficznego, inaczej skórki dla bloga. Masz tu ich wiele do wyboru, wszystkie zaawansowane wielce, ze specjalnym panelem do konfiguracji, zwanym GVOpanel. Czyli problem największy to wybór tej skórki, która zamiarom Twoim odpowiada.
Dalej jest konieczność zatytułowania bloga, to można później już z kokpitu WordPress zmienić. Jak blog ma być w katalogu głównym instalowany, pole katalog instalacji pusty pozostanie.

Czwarty krok to już sama instalacja bloga. Website Generator instaluje i konfiguruje wszelakie niezbędne pliki, bazę danych też zakłada.
Jak wszystko końca dobiegnie dostajesz komunikat o sukcesie. Na dodatek masz tam adres bloga nowego i zaplecza jego. A i jeszcze co ważne bardzo, automatycznie wymajstrowany login i hasło administrator bloga. To potrzebne do logowania się do kokpitu, inaczej zaplecza WordPress.

Dla bloga bezpieczeństwa a spokoju Twojego.

Jak blog zainstalowany to i wypada zaimportować owego do skryptu autoinstalatora softacolous w Cpanel dostępnego. Jak już zaimportujesz, możesz pełną kopię zapasową bloga tworzyć. To w razie uszkodzenie pozwala na przywrócenie do stanu używalności.
Jest i możliwość uruchomienia automatycznego, dzień w dzień, majstrowania kopii zapasowych.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *