Grafika jedna za słów wiele obstoi.

Jedna grafika tysiąca słów wartaGrafika, wiadomo, uwagę każdego jednego przykuć zdolna. To i jedno zdjęcie za tysiąc słów obstoi. Mózg nasz, Twój też, obraz czy tam grafię przetwarza tysiące razy szybciej niż słowo napisane.
To i wpisy czy tam strony bloga bez grafiki dawać niezbyt roztropne, stracisz wiele a blog sam ani atrakcyjny ani uwagę przykuwający.
A też jak tam wpisy po różnych portalach społecznościowych dajesz, też w grafikę ubrane zaciekawienie niejednego wzbudzą, do przejrzenia a kliknięcia w link nakłonią.

Grafika skradziona być nie może.

Licencje przeróżne na grafik używanieKażdy jeden obraz, każda jedna grafika u Ciebie zapodana na bloga legalna być musi.
Nie skradziona byle gdzie cichaczem, a pobrana na licencji dla powtórnego użycia. Pamiętaj co praw autorskich naruszać nie przystoi, jak się zgadza to korzystaj,  jak nie masz zgody, nie używaj. O licencjach dla grafik znajdziesz ciut w Wikipedii czeluściach.
Tu ręczę co masz w Internecie grafik na licencji Creative Commons tłumy nieprzebrane, zawsze znajdziesz coś dla potrzeb swoich.

Grafika, gdzie szukać owej?

Masz tam w Internetu gąszczach witryn a portali wiele z grafikami do pobrania i dalej korzystania.

Wyszukiwarka grafik Google Portal z grafikami do pobrania Pixabay Grafiki na portalu Flickr
Wikimedia, tam znajdziesz wiele grafik Grafik wiele w w witrynie Foter

⇒ Google wyszukiwarka grafiki znajdzie przeróżne, wszystko co potrzebujesz. Jedno, to ustawić opcje dla praw do użytkowania masz konieczność, masz tam i ” Oznaczone do ponownego wykorzystania ” a więcej też.
⇒ Pixabay to znowu portal rozległy z grafikami do pobierania, na licencję uwagę dla grafik zwróć uwagę baczną. Wyszukiwarka grafik sprawna, podgląd doskonały, pobieranie bez problemów nijakich.
⇒ Flickr też grafik mnóstwo oferuje, licencje przeróżne. Najlepiej jak konto tam założysz, przez Yahoo się rejestrując.

Z tych co wyżej masz usług grafiki jakości przyzwoitej, z prawami do ponownego użycia czy tam jeszcze modyfikacji pobierzesz.

Grafika dla Internetu zoptymalizowana.

Narzędzia dla webmasterów pomocZdjęcie każde, grafikę każdą dla Internetu wymogów dopasować masz konieczność, zoptymalizować niby.
Pierwsze to przeskalować, inaczej rozmiar zmienić konieczność przeważnie masz. Tak, co z resztą strony w zgodzie była. Zmniejszenie wymiarów grafiki zmniejsza i objętość pliku, co szybkiemu ładowaniu do przeglądarki sprzyja. Dalej optymalizować należy, znaczy w formatach z kompresją zapisywać, do dalej objętość pliku pomniejsza, zdjęcie jeszcze szybciej się ładuje.
Dalej o opisaniu grafiki nie zapomnij, znaczy tak alt wypełnić masz konieczność. To inaczej opis zastępczy grafiki. Historia tego tagu długaśna, teraz inne już ma znaczenie niż dawniej. Fakt, faktem wyszukiwarka Google sprawdza zawartość tagu owego, i jak jest, dopiero w pełni indeksuje. Niby niewiele, a znaczenie ma ogromne.
Więcej zalecanych znajdziesz na stronie pomocy dla webmaster’ów od Google.

Grafika przerabiana, ale jak?

Grafiki edycjaDla zdjęć przerabiania jaki tam program wymagany. Może być i w chmurze czyli Internecie działający, na ten przykład sumopanit. Masz tam i nasz polski język, to w mig połapać się idzie. Wszystko co potrzeba znajdziesz. Zmienić rozmiar obrazka, czyli przeskalować idzie. Dodać jaki napis do grafiki też. Grafikę pobierasz z komputera swojego, wynik też na komputerze zapisać masz sposobność, różne formaty wybierając.
Ciut więcej o tym to Sumopaint będzie później, we wpisie innym z tej serii o grafikach dla bloga.

Gimp, program do grafik obrabiania.Masz i aplikacje edytorów do grafiki na komputer instalowane. Całkiem sprawny, darmowy to Gimp. Ciut rozbudowany, wiele możliwości posiada. Wiele nie gorszy, a może i wcale od tych płatnych. Pod obrazkiem obok link masz do instalatora programu pobrania. O tym Gimpie to i więcej będzie, w innych częściach serii tej poradników.

Niżej masz video z grafiki ciut opisaniem.


2 Comments

posizionamento su google · 19 maja 2015 o 10:54

Beh, per i puristi, il www ?? un orpello inutile che il web si porta dietro storicamente. A livello di SEO non cambia nulla, l’importante ?? che sia univoca e definitiva la scelta (anche se con la possibilit?? di indicare il canonical url nelle pagine ?? relativo per i motori di ricerca avanzati come Google). Teoricamente, in effetti, i detrattori del www dicono che son dati inutili: non indica nulla di ulteriore il www “forzato” su ogni pagina. Toglierlo non esclude la possibilit?? di offrire sotto-domini con sezioni differenti.
Ciao,
Emanuele

Monia · 17 lipca 2015 o 13:38

Święta racja. Tekst bez choćby jednej grafiki nie przyciąga w ogóle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *