Contact form moduł Jetpack

Jetpack contact formModuł  Jetpack contact form daje sposobność na błyskawiczne zmajstrowanie formularza kontaktowego. Gdzie tam akurat ochotę masz osadzić owego, czy to na stronie osobnej, czy to w pasku boczny bloga, albo i we wpisie jakim. Na dodatek prosto dodajesz i usuwasz pola w tym to formularzu.
 Jak kto z Twoich odwiedzających potrzebę ma wysłania wiadomości czy tam zapytania do Ciebie, to i formularz kontaktowy nieodzowny. Żaden poważny blog bez niego być nie może.

Jetpack contact form w użyciu prosty.

Po uruchomieniu modułu formularza kontaktowego w edytorze tekstu dla bloga pojawia się nowy przycisk – Dodaj formularz kontaktowy. Tym to przyciskiem uruchamiasz edycję i osadzanie formularza. Możesz owego wstawić wszędzie tam, gdzie używany jest edytor tekstu. Czyli prosto na stronie jakiej i w poście jakimkolwiek.
A jak masz zainstalowaną wtyczkę Black Studio TinyMCE Widget to i w widżecie każdym, czyli na pasku bocznym bloga, w stopce czy tam nagłówku, zależy od skórki jaką tam w użyciu masz.
Tu akurat, dla potrzeb wpisu tego formularz Jetpack contact form w poście osadzony będzie.

Formularza jetpack contact form osadzanie.

Po umieszczeniu kursora myszki ( punkt konwersacji) w miejscu gdzie ma formularz być klikasz przycisk Dodaj formularz kontaktowy, ten zaraz obok przycisku Dodaj medium na górze edytora. Pojawi się okno kreatora tworzenia formularzy.

Jetpack contact form edycja gormulrza

Po edycji poszczególnych pól formularza, usunięciu zbędnych albo i dodaniu nowych, przechodzisz na zakładkę Powiadomienia e-mail.

Jetpack contact form adres e-mail

Wprowadzasz adres e-mail na który mają być wysyłane wiadomości z formularza. Klikasz przycisk Save and go ….
Powracasz do zakładki Form builder. Tam naciskasz przycisk Dodaj ten formularz do mojego wpisu. Kod formularza, a właściwie shortcode jest dodany do wpisu, formularz gotowy do działania.

Wiadomości formularza jetpack contact form.

Po uruchomieniu modułu formularza w lewym menu kokpitu bloga pojawia się nowa pozycja – Uwagi. Tam znajdziesz wszystkie wiadomości wysłane z użyciem formularza kontaktowego.

Wiadomości formularza

 

A tu masz działający formularz

[contact-form to=’nowa22@gmail.com’][contact-field label=’Twoje imię’ type=’name’ required=’1’/][contact-field label=’Twój e-mail’ type=’email’ required=’1’/][contact-field label=’Twoja wiadomość’ type=’textarea’ required=’1’/][/contact-form]

 

Tradycyjnie u mnie w poradniku video niżej znajdziesz dokładniejsze opisanie używania modułu Jetpack contact form.

 


1 Comment

Robin · 3 kwietnia 2016 o 20:58

Witam Pana, w 0:43 minucie filmu widać captcha, jak go włączy w jetpack’u? spam to straszna sprawa i zajmuje sporo czasu, a próbuje zastępować/optymalizować własne formularze, a captcha w formie dodawania/odejmowanie fajna sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *