Jednym kliknięciem Jetpack moduły uruchamiane.

Jetpack moduły przydatneUruchamianie przydatnych modułów wtyczki Jetpack nie zajmuje czasu wcale, wiedzy żadnej też nie wymaga wymaga.
A co masz tam więcej jak trzydzieści modułów, to choć krótkie opisanie przydatne. Znaczy wszystkich uruchamiać konieczności nie ma, a i bloga działanie zwolnić ciut może. To wybieraj Jetpack moduły przydatne, co bloga funkcjonalność powiększają wielce.

Włączanie Jetpack moduły

Moduły Jetpack, te przydatne oczywiście, włączasz prosto myszki kliknięciem. Co niektóre ustawień dobrania wymagają, to też proste, czasu wiele nie zajmuje.
Na stronie głównej zarządzania wtyczką Jetpack masz kilka w trzy kategorie zebrane:

  1. Wydajność i bezpieczeństwo
  2. Wzrost ruchu, promocja
  3. Narzędzia od WordPress.com

Jetpack moduły uruchamianie

Dalej na stronie Ustawienia wtyczki znajdziesz pozostałe moduły, których nie masz w głównym zestawieniu.

Jetpack moduły zarządzanie

 

Jetpack moduły u mnie włączone.

Osobiście w używaniu mam kilka modułów, co bloga przystępniejszym czynią, co promocji jego służą, i te  ciut w obsługiwaniu bloga przydatne.

Jetpack moduły contakt formContact Form
Moduł dla osadzania błyskawicznego formularza kontaktowego, czy to na stronie jakiej, czy to we wpisie, i w widgecie paska bocznego też. Prosty w stosowaniu, skutecznie działający. Ustawień konfiguracyjnych prawie żadnych. Wymagane podanie adresu e-mail na który wiadomości wysyłane będą. Masz też i możliwość dodawania nowych pól do formularza. Po uruchomieniu modułu w edytorze tekstu pojawia się przycisk nowy dla dodawania formularza kontaktowego. 

Moduł komentarzyComments
Moduł dodawania komentarzy do wpisów. Modyfikuje domyślny formularz wpisywania komentarzy. Zmienia ciut jego wygląd, a całkiem sporo funkcjonalność. Prócz tradycyjnego uwierzytelnienia adresem e-mail dodaje możliwość logowania poprzez konta na portalach społecznościowych. Znaczne uproszczenie wymogów zachęca do komentowania naszego bloga.

Jetpack moduły widgetówExtra Sidebar Widgets
Moduł po włączeniu dodaje trzy widgety. Umożliwiają one połączenie bloga z profilami na portalach społecznościowych Facebook, Google plus i Twitter. Widgety można umieścić na pasku bocznym bloga, albo i gdzie tam skórka zezwala, na ten przykład w stopce bloga. A chyba nie trzeba wiele mówić o wielkimi znaczeniu usług społecznościowych dla promocji bloga i jego pozycjonowania w wyszukiwarkach.

Jetpack moduł responsywnyMobile Theme
Moduł po włączeniu umożliwia prawidłowe wyświetlania bloga na urządzeniach przenośnych. Zwykły szablon przerabia na responsywny. A od niedawna jednym z najważniejszych kryteriów rankingu wyszukiwarki Google jest właśnie responsywność witryn. Jak szablon Twojego bloga ni jak nie dostosowuje się do tabletów i smartfonów to zapomnij o wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwań. To i moduł ten wielce użyteczny, choć prosty w uruchomieniu i ustawień żadnych nie posiada.

Jetpack moduł publikacjiPublicize
Po włączeniu moduł automatycznie zamieszcza newsy na połączonych portalach społecznościowych. Po opublikowaniu nowego wpisu na blogu informacja o tym jest natychmiast zamieszczana na Twoich profilach w Google plus, Facebook, Twitter, LinkedIn i kilku innych stronach. Oczywiście z grafiką wpisu i linkiem do posta na blogu. To potężne wsparcie dla promocji i pozycjonowania bloga, na dodatek prócz wstępnej konfiguracji nie wymaga do pracy Twojego zaangażowania, działa samo.

Jetpack moduł dzielenia sięSharing
Moduł dodaje pod każdym wpisem bloga ikonki umożliwiające zamieszczenie posta na stronach profilu udostępniającego internauty. Starczy kliknięcie jedno i Twój post pojawia się na Facebook, Twitterze czy gdzie tam jeszcze. 

Jetpack moduł powiązane postyRelated Posts
Efektem działania modułu jest dodanie do każdego wpisu na blogu linków do innych wpisów na blogu – linki wewnętrzne. Sprzyja to pozycjonowaniu bloga, podniesieniu jego pozycji w Google wyszukiwarki rankingu. Otóż wedle Google każda normalna strona internetowa musi zawierać jakie tam odsyłacze, znaczy te linki. Jak takowych brak, to strona jest niepełna i nie będzie wysoko pozycjonowana. Czyli moduł zapewnia automatycznie sprostanie wymogowi owemu.

Jetpack moduł widzialności widgetWidget Visibility
Umożliwia bardzo proste sterowanie widzialnością widgetów. Do okna edycji każdego aktywnego widgetu dodawana jest opcja widoczności. Możesz tam tworzyć proste reguły, po spełnieniu których dany widget będzie widoczny lub nie na konkretnej stronie bloga. Może oddać nieocenione usługi w tworzeniu funkcjonalności bloga, w ułatwieniu poruszania się po nim.

Jetpack moduły dokładnie pokazane znajdziesz w poradniku niżej. Całkiem dogłębne opisanie modułów wielu znajdziesz w kolejnych wpisach z tego cyklu.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *