Osobiste menu bloga Twojego.

Menu bloga TwojegoNawigacja na blogu czy tam stronie innej w Internecie ważna i zasadnicza sprawa. Jak dobra i klarowna, każdy jeden w mig co szuka znajdzie. Jak do bani, to przeciwnie, nic nie znajdzie i nigdy pewnie już nie powróci.
Główną rzeczą od nawigacji menu jest, menu bloga Twojego. To niby drogowskaz na wszystkie wartości jakieś na blogu zgromadził skrzętnie.
Możesz mieć i więcej niż menu jedno, ale zawsze które tam głównym, najważniejszym będzie.
To i do wszystkiego, co tam ważne masz linki, czyli tam pozycje zawierać musi.
A to do stron ważnych, tych o współpracy czy polecających, a to do kategorii wpisów, czy tam do strony z kontaktem do Ciebie.

Domyślne menu bloga nie zawsze dobre jest.

Każdy blog zaraz po zainstalowaniu menu już posiada. Na głównej pozycji dla menu, główne menu. Taka już WordPress uroda. Tyle, co nie idzie owego według fantazji swojej ustawiać. Pododawane tam wszystko jak leci, w kolejności publikacji. Jest i pozycja home, do strony głównej czyli startowej bloga wiodąca. Może i dobre takie menu na początek, jak na blogu wiele nie ma jeszcze.
Później, jak stron i wpisów dodasz wiele mało czytelne będzie to domyślne menu, nie wszystko w nim pokaże się. Rada na to prosta, własne menu obstalować jest konieczność.

Własne menu bloga wedle fantazji Twojej.

Menu własne sam majstrujesz, to i do potrzeb swoich wedle fantazji osobistej dopasujesz.
Pierwsze, to układ w tym to osobistym menu ustawiasz jak tam kaprys masz. Znaczy kolejność i typ pozycji menu określasz dowolnie.
Typów owych to i masz tylko trzy do wyboru, niewiele ale idzie się obejść. Znaczy pozycja może wskazywać na stronę bloga, na stronę kategorii wpisów ( strona kategorii jest automatycznie tworzona), i w końcu pozycja może być linkiem wskazującym na dowolny zasób w Internecie.
Co ciekawe, a wykorzystania warte, własne menu kaskadowe można zmajstrować. Znaczy pozycja menu może być główną ( najwyższą) pozycją i posiadać pozycje potomne zwane podmenu. Tak masz na tym blogu.
Jak to z głową spożytkować, to i całkiem pomocne w nawigacji po blogu idzie menu zmajstrować.
No i własnych menu możesz mieć więcej. Większość szablonów dla WordPress ma przynajmniej dwie pozycje dla wyświetlania menu. Główna ( main ) obowiązkowo i jaka tam dodatkowa.
A jeszcze menu jakie idzie wyświetlać w widżecie typu własne menu. To i masz wielką swobodę w manu majstrowaniu i pokazywaniu.

Menu bloga przeróżnych majstrowanie.

Tworzenie nowych, zarządzanie i modyfikacja istniejących menu masz dostępne w sekcji Wygląd, a tam Menu.
Jak pierwszy raz tam będziesz, to i jeszcze żadnego menu nie masz. Działa tylko domyślne menu WordPress. Starczy stworzyć nowe menu, dodać do niego poszczególne pozycje i wybrać pozycję dla jego wyświetlania. Jak majstrujesz główne menu, to pozycja będzie Primary Menu, znaczy główna, pierwsza.
Kaskadowość prosto ustawiasz, ot myszką pozycję co ma być potomna przesuwasz ciut w prawo. Oczywista pozycja główna, macierzysta wyżej ma być.
Tu akurat filozofii wielkiej nie masz, pozycję dodajesz jaka tam pasuje, myszką ciut w prawo przesuwasz i masz menu piękne, kaskadowe.

Więcej, a dokładniej o menu znajdziesz w poradniku video, co masz go niżej.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *