Migracja bloga – bazy danych jak pozmieniać?

Migracja bloga - baz danych przeinaczanieJak tam bloga przenosisz na serwer inny z domeną razem, to bazy danych dla niego tykać potrzeby żadnej nie masz. Znaczy wszystko w niej jest jak trzeba.
Znowu jak domena inna do bloga prowadzić ma, to już konieczność ciut tam poprzeinaczać rekordy poniektóre. A to za sprawą adresów bezwzględnych do skarbów WordPress wiodących.

Adres bezwzględny to pełna ścieżka dostępu, gdzie domena jest zapodana. To niby taki adres zewnętrzny na zasób jaki. Jak niżej masz
http://szkoleniajana.eu/wp-content/uploads/2014/07/Przenoszenie-plików-post.png
To jak domenę zmienisz, adres błędny będzie, na nic wskazanie jego, komunikat błędu dostaniesz.

Adres względny znowu to niby wewnętrzny bloga czy tam portalu jakiego, zwany też relatywnym. Jako że adresowanie wewnątrz odchodzi, to i protokołu transmisji ani domeny podawać potrzeby nie ma żadnej. Wygląda to tak:
wp-content/uploads/2014/07/Przenoszenie-plików-post.png
Znaczy jak by się do zasobu z głównego katalogu bloga odwołać, bo tu wszystko jest relatywna. Znowu jak z katalogu 2014 byś się odwoływał, to adres będzie:
07/Przenoszenie-plików-post.png

Tyle o adresach, pora do rzeczy przystąpić.

Migracja bloga- bazy danych zmienianie sztuka żadana.

Zmiana domeny we wszystkich rekordach bazy danych, gdzie się pojawia pracy wiele nie wymaga. Zajmie może i z minut trzy. We wpisie moim jednym http://szkoleniajana.eu/migracja-bloga-wordpress-pliki/ masz opisane eksportowanie bazy danych na komputer do pliku z roszerzeniem sql.
Ten plik otwierasz w edytorze Notepad++. Ma on, znaczy edytor, wiele przydatnych niezmiernie zdolności. Jedną z nich jest znajdowanie i zmienianie wskazanej frazy na inną, którą też zapodajemy.
Ot i filozofia cała. Po zamianie wszystkich wystąpień starej domeny na nową, zapisujemy plik. Mamy już gotową bazę danych do zaimportowania na nowy serwer.
Jak byś nie miał tego tam edytora, tu jest adres do pobrania

http://notepad-plus-plus.org/download/v6.6.9.html

Co tam z bazą danych dalej robić, jak bloga do pracy z nową przyuczyć niebawem się dowiesz, we wpisie moim innym.

Migracja bloga – bazy danych zmiany drugie sposoby.

To, co wyżej napisałem i w poradniku video niżej pokazane nie jest jedynie słuszne. Są i inne sposoby. Choć ja tego się trzymam, jak ręcznie to wszystko.
Możesz na ten przykład z usług wtyczki jakie do zmiany adresu skorzystać. Tu masz ich dwie:
https://wordpress.org/plugins/velvet-blues-update-urls/

Search & Replace


Tyle, co wtyczka każda do bloga dodana ciut go spowalnia, zawsze to kilkaset wierszy php więcej do przetworzenia przez parser PHP. A i osobiste bazy danych przemienianie jaki tam urok ma.

Więcej jak zwykle u mnie w video poniżej.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *