O tabelach dla wygody Twojej

O tabelach troszkę dla edycji wspomagania.Blog wiadomo, dla szybkiego postów wstawiana stworzony.
To i wyrafinowanością edycji się nie wyróżnia. A już ułożenie tekstu i grafiki wedle zamiarów osobistych z cudem graniczy, znaczy niemożliwym jest. To i tu o tabelach wspomnieć wypada, niemożliwe możliwym się staje.
Znaczy masz i sposobności inne dla formatowania wymuszenia, na ten przykład warstwy i arkusze styli CSS. Tyle że tu znajomość wymagana, ciut praktyki też.
O tabelach wiele studiować potrzeby żadnej nie masz, ot chwil kilka i jasne wszystko.

O tabelach i edytorze tekstu.

Blog WordPress sam z siebie, domyślnie znaczy, prostym edytorem tekstu się odznacza. Niewiele tam masz opcji dla tekstu edycji, a już dla tabel żadnej. Czemu tak, innym razem. Jak kto tabelę jaką wstawić by chciał, bez znajomości HTML rady nie da. A niewielu zna.
Rada jedna jest, starczy wtyczkę TinyMCE Advanced na bloga zatarmosić. Uruchomić i już edytor możliwości nowych wiele dostaje. Dla wstawiania tabel i ich przerabiania też.

W tabelach ułożysz wszystko po swojemu.

Tabela, wiadomo z komórek złożona. Te znowu poukładane w wiersze i kolumny. To jak masz konieczność tekst i grafikę z fantazją ułożyć, te tam komórki akurat przydatne. W jednej tekst, w drugiej grafikę i dalej tak.

 

Ja ustawisz, czy tam po swojemu poukładasz, już tak będzie, skrypty WordPress nie przeinaczą nic. Znaczy masz tu kontrolę pełną.
A dla tabeli całej i komórki każdej zestaw parametrów masz. To szerokość, wyrównanie w pionie i poziomie, odstępy i inne takie wedle kaprysu, dla wyglądu odpowiedniego sposobność masz dobierać.

Tu masz o prostym tabel używaniu, dla wygody w teksu formatowaniu. Możesz jeszcze tabele zaawansowanie stosować, znaczy zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem, dla danych ustawiania i prezentowania. Nawet interaktywne zrobić idzie, znaczy z wyborem reguł sortowania w kolumnach. O będzie nieco później.

Niżej, jak zazwyczaj u mnie, masz kawałek poradnika video o tych tam tabel używaniu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *