Optymalizacja bloga, prostych porad kilka.

Optymalizacja bloga wielkie ma znaczenieOptymalizacja, inaczej dostosowanie dla ludzi potrzeb i  wymogów wyszukiwarek internetowych, ważna niepomiernie rzecz. Masz tu strony dwie, ludzi i maszyny. Zadowolić mus masz obie. Taki niby środek złoty. Google zresztą w algorytmach swoich, tych dla wyszukiwarek, o ludziach głównie myśli. Ciut o maszynach zresztą też.
Tu, w miejscu tym, zabierzemy się wraz za podstawy samej optymalizacji bloga. Masz tu paragrafów nieco, ważne wszystkie. Ich spełnienie wiele dobrego dla stronki Twojej dać może.

Tytuł bloga jasny i z sensem ma być.

Pająki wyszukiwarek, czyli takie tam boty co po sieci się szwendają i w każdą jej dziurę zaglądają, indeksują zawartość tagu Title. On właśnie tytuł Twojego bloga zawiera. Tytuł koniecznie z treścią bloga powiązany, dobrze jak jakie poszukiwane wielce słowo kluczowe w sobie ma.
Ma objaśnić krótko o czym blog Twój jest, krótko bo masz tylko 65 znaków do użycia, reszta ucięta i wieloma kropkami zastąpiona. Oczywista Google pokazuje go w wyniku wyszukiwania, z angielskiego snippet.

Wynik wyszukiwania Google, snippet inaczej.

Tu masz wyżej pokazane, tytuł bloga na górze samej wyświetlony, z tagu title wyłuskany. W tytule zaś słowa szkolenia i internet dane, ciut  powszechnie poszukiwane. A dodane dla pozycji w wyszukiwaniach bloga umocnienia.

Opis bloga więcej mówić musi.

Tu konieczność masz ciut dokładniej bloga przeznaczenie zaznaczyć. A konkretniej w 170 znakach wszystko zawrzeć możesz. Czy wyświetlone dokładnie w snippecie będzie, to już niewiadome. Bo to algorytm wyszukiwarki mogą to zamienić, na lepsze wedle nich. Tak to właśnie w przykładzie wyżej masz. To co jako opis bloga umyśliłem, Google na swoje wymieniło.

Autora strony oznaczy koniecznie.

Jeden z wielu wymogów wyszukiwarki od Google to naznaczenie autora strony. Mądrze mówiąc określenie autora w zestawie danych strukturalnych. Możesz to zrobić na sposobów kilka. Najprościej będzie z Google rozwiązania wprost pod nos Twój podsuwanego. A dokładnie starczy złączyć wzajemnie Bloga Twojego z Twoją stroną na Google+. Cała komedia zajmie ledwie minut kilka. A efekty dwa masz. Jeden, wymóg wyszukiwarki spełniony. Drugi, wynik wyszukiwania grafiką z profilu G+ przyozdobion masz. Jak tu wyżej, akurat podobizną moją osobistą. Dla kompletu w kodzie html, w sekcji nagłówkowej jeden wiersz znacznika danych strukturalnych dodać jest konieczność. Podobny jak ten niżej.
<link rel=”author” href=”https://plus.google.com/u/0/+JanZabłotny-SzkoleniaJana/posts”>
Ostatnimi czasy starczy tylko bloga w Google Analytic zgłosić, i już oni sami autorstwo uznają, bez wstawiania tagu co powyżej.

Ikona ulubionych inaczej favicon bloga wyróżnikiem.

Często rzecz niedoceniona, a ważna dla optymalizacji bloga. Otóż każda strona musi swoją ikonę ulubionych posiadać. To sprawdzane i dla pozycji w wyszukiwarce ważne jest.

Ikona ulubione dla optymalizacji bloga ważna jest.

 

Każda jedna uważana strona, choć by gogle+ ma ikonę ulubione. To ta mała grafika przy tytule strony ukazywanym na zakładce wyszukiwarki. Małe, a usłużne niesłychanie, Twój blog rozróżnia wśród miriada innych. Dodać problem żaden, wiele szablonów dla WordPress ma już taką możność zamontowaną. Szukaj tego w ustawieniach szablonu. A jak nie, kłopot żaden. Starczy wtyczkę jedną na bloga zatarmosić. Zwie się Favicon Generator.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *