Czy aby optymalizacja tytułu bloga i opisu jego konieczna?

Optymalizacja tytułu bloga Jak komu nieszczególnie wysoka pozycja w Google wyszukiwarce nieszczególnie pożądana, to i niepotrzebna. Jak kto ma gdzieś odwiedzin wiele na blogu, to też nic tam optymalizować potrzeby żadnej nie ma.
Jak tak, to liczyć na odwiedzających tłumy nie ma co. Blog samotny, na uboczy sieci stoi. Żaden przekaz, żadna oferta Twoja w świat zeń nie rozejdzie się. To i jaki sens takiego bloga mieć.

Optymalizacja tytułu bloga wiele zachodu nie wymaga.

Dla opisania tytułu bloga masz 165 znaków, jak więcej będzie Google i tak wytnie, wielokropkami zastąpi. Tytuł optymalizowany to tyle co ludziom i wyszukiwarkom odpowiadający.
Ludziom ma wyjaśniać o czym opowiadasz na swojej stronie, co tam dla nich przydatnego jest. Wyszukiwarki, a głównie ta od Google poszukują słów, albo i fraz kluczowych. Takich, co zawartości bloga danego odpowiadają.
I tu masz sztukę całą, tak to opis zmajstrować żeby zawierał popularne słowa kluczowe a z sensem był. Dla sprawdzenia, albo i wyszukania popularnych słów kluczowych masz jedno od Google narzędzie.
Pełna, a przydługa jego nazwa to Google Adwords Keyword Planner, znajdziesz je pod tym adresem:
https://adwords.google.com/ko/KeywordPlanner/Home

Google Planner - optymalizacja tytułu bloga

Starczy wpisać w pole jedno słowo, co akurat do bloga nam pasuje. Tu masz wyżej wpisane  „szkolenia” co i do tytułu mojego akurat pasuje.
Bo umyśliłem ” Szkolenia Jana przez Internet, proste i skuteczne”. Masz tu jeszcze słowo jedno kluczowe – Internet. Wszystko jasne, co na blogu znaleźć możesz, a słowa kluczowe popularne masz dwa.

Później wynik dla słowa, oczywista w Google oczach, ujrzeć masz sposobność.

Analiza słowa kluczowego w Google Planner

A już w ichniej wyszukiwarce wygląda to mniej więcej jak niżej.

Optymalizacja tytułu bloga dla wyszukiwarki

Opis bloga też optymalizować jest konieczność.

Opis bloga znowu ma dokładniej z witryną kogo tam zapoznać. Masz tu dla swojej dyspozycji 170 znaków, łącznie z białymi. Białe to spacje i takie tam inne.
Tak i samo, co dla tytułu, dla ludzi czytelny i pożyteczny. Dla wyszukiwarek słowa albo frazy kluczowe mieć powinien. Oczywista z bloga zawartością, czy tam tematyką powiązane.
Tyle że opis niekoniecznie wyszukiwarka wyświetli, jak ma kaprys w algorytmach, to zapoda co tam jej pasuje. A weźmie to ze strony zawartości.
I tu wymóg jest dla bloga optymalizacji kolejny. Blog musi treść zawierać, nie byle co, a wartościową i pożyteczną.

Co na blogu dajesz, też sprawdzane w Google jest.

Najnowszy algorytm wyszukiwarki, Pingwin zdaje dali mu, już za treści sprawdzanie bierze się, To i w mig wyłapie jak co gdzie tam skopiowałeś i do siebie prosto wkleiłeś. Za to kara wielka, jak się powtarzać będzie, znaczy te kopiowanie, wykluczą Twoją stronę z wyników wyszukiwań. Znikniesz w Google i dla świata.
Nie kopiuj, pisz swoje. U ludzi szacunek i poważanie zyskasz, wyszukiwarki chętnie w wynikach polecać Twojego bloga będą.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *