Twoja strona przechwytująca na bloga.

Osobista strona przechwytującaStrona przechwytująca, czy tam z angielskiego landing page, wiadomo przydatna niezmiernie. Tyle że darmo dostać ciężko, a i nie zawsze dobra jest. Zawsze masz możność nabycia jakiej tam wtyczki do bloga, co taką stronę zmajstrować zezwala.
Ja tu z pomocą śpieszę.
Otóż ni mniej, nie więcej, nauczę każdego potrzebującego jak taką stronę przechwytującą na bloga osobiście zmajstrować. To nic, że na oka rzut pierwszy zawiłe to się zdaje być. To pozór tylko, sam przekonasz się.
W kilku postach, a i poradnikach video do nich zapodanych, wszystko prosto i jasno wyłożę. Ten wpis jest pierwszy.

Strona przechwytująca w kilku słowach.

Rzecz cała bloga się tyczy. Otóż jest konieczność zrobienia szablonu strony dla bloga, dla aktywnego tematu graficznego. Znaczy sam szablon strony, pasował będzie do każdego tematu graficznego, bez różnicy żadnej.
Po zmajstrowaniu takiegoż to szablonu trzeba owego koniecznie do odpowiedniego katalogu bloga przenieść. A tak konkretnie to do katalogu aktywnego tematu graficznego. Nie przejmuj się, wszystko prosto i jasno objaśnione miał będziesz.
Ten przeniesiony szablon strony pojawi się jako kolejna pozycja do wyboru szablony w trakcie tworzenia nowej strony na bloga.
Czyli tworzysz nową stronę na blogu, wybierasz szablon strony przechwytującej. Edytujesz to normalnie w edytorze WordPress, jak każdą inną stronę. Czyli w użytkowaniu proste i łatwe.

Strona przechwytująca, co wiedzieć trzeba.

Ano na teraz, czyli dzień dobry nic. Wszystko objaśnione będzie.
Użyjemy trochę html, ciut reguł styli css, odrobinkę języka Java. Tylko tyle, ile trzeba będzie, bo bez tego rady nie da.  Zresztą każdy dostanie gotowy kod takiej strony, tylko skopiować i na serwer wysłać. A dalej już wiadomo jak spożytkować.
A wszystko, co w tym kodzie, objaśnione co by wiadomo jak w razie czego przeinaczyć, dla osobistych potrzeb przystosować.

Co potrzebne będzie?

Po pierwsze ciut lepszy edytor tekstowy niż ten Windowsa, znaczy notatnik. W sam raz będzie darmowy Notepad++.
W sam raz do edycji kodu strony się nada, bez problemu obsługuje skrypty php. Adres do jego pobrania masz tu:
http://notepad-plus-plus.org/download/v6.6.3.html

Dalej wielce pomocny jaki klient FTP, na ten przykład FileZila. Znaczy niekoniecznie, bo wykorzystać można menadżera plików z Cpanel Twojego konta hostingowego.
Link do pobrania klienta FTP masz tu:
https://filezilla-project.org/download.php?type=client

Więcej nie trzeba nic, prócz Twojej głowy oczywista.
W następnym wpisie i poradniku zajmiemy się już majstrowaniem strony.

 


1 Comment

Jak zrobić stronę przechwytującą | Domowy Marketing · 19 października 2014 o 23:51

[…] wiele elementów może rozproszyć czytelnika i odwrócić jego uwagę od tego, co istotne. Strona przechwytująca musi mieć dwie możliwości albo zapisanie się i otrzymanie obiecanych korzyści lub opuszczenie […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *