Archiwa kategorii: Wtyczki dla bloga

Widget Visibility

Jetpack Widget Visibility

Moduł Jetpack Widget Visibility

Widget Visibility moduł JetackJetapck widget visibility czyli moduł włączający sterowanie widocznością widget’ów na blogu. Wyświetlanie czy też nie wyświetlanie danego widżetu ustawiasz prosto, tylko przez klikanie myszką i wybieranie z rozwijalnych list opcji widoczność.
Widoczność pojawia się dla edycji każdego widgetu, jak uruchomisz moduł vidget visibility.
Żadnej tam wiedzy tajemnej posiadać nie masz potrzeby. A czasem jest konieczność wyświetlenia jakiej treści czy banera tylko dla niektórych stron czy tam kategorii wpisów.

Vidget Visibility moduł żadnej konfiguracji nie posiada

Widoczność_widgetuZaraz jak uruchomisz moduł Vidget Visibility w edycji każdego widgetu pojawia się nowa pozycja, nowa opcja – widoczność. Przycisk znajdziesz na dole pola edycji widgetu, zaraz obok przycisku zapisz.
Po kliknięciu w przycisk rozwija się obszar z polami dla określenia widoczności danego widgetu w zależności od spełnienia kilku prostych warunków logicznych.

Modułów widoczności ustawianie

vidget visibility widoczności ustawianieZa pomocą trzech pól określamy widoczność albo i niewidoczność widgetu. W pierwszym z nich wybieramy czy widget ma być widoczny czy też niewidoczny po spełnieniu dalej określanych warunków.
Tu obok masz ustawioną widzialność jakiego tam widgetu dla strony Blog to nie takie trudne.
I tylko na tej stronie widget będzie wyświetlony. Jak wybierzesz ukryj zamiast pokaż, to tylko na wyżej wymienionej stronie widget się nie wyświetli. Prosta a przydatne bardzo.
Jak to tam ustawisz, tylko i wyłącznie od fantazji a i potrzeb Twoich uzależnione.

jetpack comments moduł

Jetpack comments

Moduł jetpack comments

Jetapck comments moduł komentarzyKomentarze na blogu wielce pożądane, to i im prościej je dodać, tym lepiej. A jak nie ma potrzeby dla uwierzytelnienia ni adresu e-mail, ni jakiego tam imienia wpisywać, to już całkiem dobrze. To i komentarzy więcej być powinno. Moduł jetpack comments zmienia domyślny formularz dodawania komentarzy. Po jego włączeniu można logować się poprzez jedno z kont społecznościowych – Google plus, Facebook, czy tam Twitter.

Jetpack comments kliknięciem jednym włączysz

Moduł wspomagania komentarzy praktycznie żadnej konfiguracji, czy tam zmiany ustawień nie wymaga. Włączysz go jednym kliknięciem myszki, w panelu zarządzania wtyczki Jetpack.

Moduł jetpack comments włączenie

Po włączeniu modułu w formularzu komentarzy pojawia się nowa funkcjonalność, logowanie ( uwierzytelnianie) poprzez profile w usługach społecznościowych, znaczy Facebook, Twitter i Google plus.

Moduł komments Jetpack

 

To i na tyle o module Comments wtyczki Jetpack. Proste, praktycznie bezobsługowe, a wiele przysłużyć dla bloga się może.
Ciut więcej w poradniku co jest jak zwykle niżej.

Jetpack contact form

Contact form moduł Jetpack

Jetpack contact formModuł  Jetpack contact form daje sposobność na błyskawiczne zmajstrowanie formularza kontaktowego. Gdzie tam akurat ochotę masz osadzić owego, czy to na stronie osobnej, czy to w pasku boczny bloga, albo i we wpisie jakim. Na dodatek prosto dodajesz i usuwasz pola w tym to formularzu.
 Jak kto z Twoich odwiedzających potrzebę ma wysłania wiadomości czy tam zapytania do Ciebie, to i formularz kontaktowy nieodzowny. Żaden poważny blog bez niego być nie może.

Jetpack contact form w użyciu prosty.

Po uruchomieniu modułu formularza kontaktowego w edytorze tekstu dla bloga pojawia się nowy przycisk – Dodaj formularz kontaktowy. Tym to przyciskiem uruchamiasz edycję i osadzanie formularza. Możesz owego wstawić wszędzie tam, gdzie używany jest edytor tekstu. Czyli prosto na stronie jakiej i w poście jakimkolwiek.
A jak masz zainstalowaną wtyczkę Black Studio TinyMCE Widget to i w widżecie każdym, czyli na pasku bocznym bloga, w stopce czy tam nagłówku, zależy od skórki jaką tam w użyciu masz.
Tu akurat, dla potrzeb wpisu tego formularz Jetpack contact form w poście osadzony będzie.

Formularza jetpack contact form osadzanie.

Po umieszczeniu kursora myszki ( punkt konwersacji) w miejscu gdzie ma formularz być klikasz przycisk Dodaj formularz kontaktowy, ten zaraz obok przycisku Dodaj medium na górze edytora. Pojawi się okno kreatora tworzenia formularzy.

Jetpack contact form edycja gormulrza

Po edycji poszczególnych pól formularza, usunięciu zbędnych albo i dodaniu nowych, przechodzisz na zakładkę Powiadomienia e-mail.

Jetpack contact form adres e-mail

Wprowadzasz adres e-mail na który mają być wysyłane wiadomości z formularza. Klikasz przycisk Save and go ….
Powracasz do zakładki Form builder. Tam naciskasz przycisk Dodaj ten formularz do mojego wpisu. Kod formularza, a właściwie shortcode jest dodany do wpisu, formularz gotowy do działania.

Wiadomości formularza jetpack contact form.

Po uruchomieniu modułu formularza w lewym menu kokpitu bloga pojawia się nowa pozycja – Uwagi. Tam znajdziesz wszystkie wiadomości wysłane z użyciem formularza kontaktowego.

Wiadomości formularza

 

A tu masz działający formularz

[contact-form to=’nowa22@gmail.com’][contact-field label=’Twoje imię’ type=’name’ required=’1’/][contact-field label=’Twój e-mail’ type=’email’ required=’1’/][contact-field label=’Twoja wiadomość’ type=’textarea’ required=’1’/][/contact-form]

 

Tradycyjnie u mnie w poradniku video niżej znajdziesz dokładniejsze opisanie używania modułu Jetpack contact form.

 

Jetapck i jego moduły

Jetpack moduły przydatne

Jednym kliknięciem Jetpack moduły uruchamiane.

Jetpack moduły przydatneUruchamianie przydatnych modułów wtyczki Jetpack nie zajmuje czasu wcale, wiedzy żadnej też nie wymaga wymaga.
A co masz tam więcej jak trzydzieści modułów, to choć krótkie opisanie przydatne. Znaczy wszystkich uruchamiać konieczności nie ma, a i bloga działanie zwolnić ciut może. To wybieraj Jetpack moduły przydatne, co bloga funkcjonalność powiększają wielce.

Włączanie Jetpack moduły

Moduły Jetpack, te przydatne oczywiście, włączasz prosto myszki kliknięciem. Co niektóre ustawień dobrania wymagają, to też proste, czasu wiele nie zajmuje.
Na stronie głównej zarządzania wtyczką Jetpack masz kilka w trzy kategorie zebrane:

  1. Wydajność i bezpieczeństwo
  2. Wzrost ruchu, promocja
  3. Narzędzia od WordPress.com

Jetpack moduły uruchamianie

Dalej na stronie Ustawienia wtyczki znajdziesz pozostałe moduły, których nie masz w głównym zestawieniu.

Jetpack moduły zarządzanie

 

Jetpack moduły u mnie włączone.

Osobiście w używaniu mam kilka modułów, co bloga przystępniejszym czynią, co promocji jego służą, i te  ciut w obsługiwaniu bloga przydatne.

Jetpack moduły contakt formContact Form
Moduł dla osadzania błyskawicznego formularza kontaktowego, czy to na stronie jakiej, czy to we wpisie, i w widgecie paska bocznego też. Prosty w stosowaniu, skutecznie działający. Ustawień konfiguracyjnych prawie żadnych. Wymagane podanie adresu e-mail na który wiadomości wysyłane będą. Masz też i możliwość dodawania nowych pól do formularza. Po uruchomieniu modułu w edytorze tekstu pojawia się przycisk nowy dla dodawania formularza kontaktowego. 

Moduł komentarzyComments
Moduł dodawania komentarzy do wpisów. Modyfikuje domyślny formularz wpisywania komentarzy. Zmienia ciut jego wygląd, a całkiem sporo funkcjonalność. Prócz tradycyjnego uwierzytelnienia adresem e-mail dodaje możliwość logowania poprzez konta na portalach społecznościowych. Znaczne uproszczenie wymogów zachęca do komentowania naszego bloga.

Jetpack moduły widgetówExtra Sidebar Widgets
Moduł po włączeniu dodaje trzy widgety. Umożliwiają one połączenie bloga z profilami na portalach społecznościowych Facebook, Google plus i Twitter. Widgety można umieścić na pasku bocznym bloga, albo i gdzie tam skórka zezwala, na ten przykład w stopce bloga. A chyba nie trzeba wiele mówić o wielkimi znaczeniu usług społecznościowych dla promocji bloga i jego pozycjonowania w wyszukiwarkach.

Jetpack moduł responsywnyMobile Theme
Moduł po włączeniu umożliwia prawidłowe wyświetlania bloga na urządzeniach przenośnych. Zwykły szablon przerabia na responsywny. A od niedawna jednym z najważniejszych kryteriów rankingu wyszukiwarki Google jest właśnie responsywność witryn. Jak szablon Twojego bloga ni jak nie dostosowuje się do tabletów i smartfonów to zapomnij o wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwań. To i moduł ten wielce użyteczny, choć prosty w uruchomieniu i ustawień żadnych nie posiada.

Jetpack moduł publikacjiPublicize
Po włączeniu moduł automatycznie zamieszcza newsy na połączonych portalach społecznościowych. Po opublikowaniu nowego wpisu na blogu informacja o tym jest natychmiast zamieszczana na Twoich profilach w Google plus, Facebook, Twitter, LinkedIn i kilku innych stronach. Oczywiście z grafiką wpisu i linkiem do posta na blogu. To potężne wsparcie dla promocji i pozycjonowania bloga, na dodatek prócz wstępnej konfiguracji nie wymaga do pracy Twojego zaangażowania, działa samo.

Jetpack moduł dzielenia sięSharing
Moduł dodaje pod każdym wpisem bloga ikonki umożliwiające zamieszczenie posta na stronach profilu udostępniającego internauty. Starczy kliknięcie jedno i Twój post pojawia się na Facebook, Twitterze czy gdzie tam jeszcze. 

Jetpack moduł powiązane postyRelated Posts
Efektem działania modułu jest dodanie do każdego wpisu na blogu linków do innych wpisów na blogu – linki wewnętrzne. Sprzyja to pozycjonowaniu bloga, podniesieniu jego pozycji w Google wyszukiwarki rankingu. Otóż wedle Google każda normalna strona internetowa musi zawierać jakie tam odsyłacze, znaczy te linki. Jak takowych brak, to strona jest niepełna i nie będzie wysoko pozycjonowana. Czyli moduł zapewnia automatycznie sprostanie wymogowi owemu.

Jetpack moduł widzialności widgetWidget Visibility
Umożliwia bardzo proste sterowanie widzialnością widgetów. Do okna edycji każdego aktywnego widgetu dodawana jest opcja widoczności. Możesz tam tworzyć proste reguły, po spełnieniu których dany widget będzie widoczny lub nie na konkretnej stronie bloga. Może oddać nieocenione usługi w tworzeniu funkcjonalności bloga, w ułatwieniu poruszania się po nim.

Jetpack moduły dokładnie pokazane znajdziesz w poradniku niżej. Całkiem dogłębne opisanie modułów wielu znajdziesz w kolejnych wpisach z tego cyklu.

 

Jetpack bloga na FB wysyła

Jetpack moduł publikacji.

Jetapck moduł publikacji 

Jetpack bloga na Facebook wysyłaWtyczka jetpack moduł publikacji posiada, to dla zamieszczania wpisów o postach Twoich na witrynach społecznościowych.
W ustawieniach modułu łączysz wtyczkę ze swoimi kontami na Facebook, Twitter, Google +, Linkedln, Tumbrl i z czym tam jeszcze ochotę masz.
Po opublikowaniu każdego nowego posta na blogu wtyczka automatycznie zamieszcza skrócone wersje wpisu na wskazanych portalach społecznościowych. W połączeniu z wtyczką WordPress Seo by Yoast, do każdego News’a dodawana jest grafika wyróżniająca posta.

 Jetpack moduł publikacji prosto użyć.

Moduł publikacji wtyczki Jetpack niewiele zachodu do pełnego uruchomienia wymaga. Jedyne, co masz konieczność to uaktywnić moduł i w ustawieniach jego połączyć wtyczkę ze swoimi profilami ( kontami) w usługach społecznościowych. 

Oczywiście musisz koniecznie posiadać profile w tych usługach, z którymi łączysz wtyczkę. Od tego momentu wtyczka jest gotowa do akcji. W momencie publikacji każdego nowego posta na Twoim blogu wtyczka automatycznie doda wpis o takim to poście na portalach społecznościowych. Co ważne, do wpisu jest dołączony link do bloga, co ciut pozycjonowanie strony wspomaga.

Jetpack moduł dzielenia się 

Ustawienia modułu podziel się znajdziesz na tej samej karcie na zapleczu co i modułu publikuj.
Myszką tylko przeciągasz ikonki portali społecznościowych z sekcji „dostępne usługi” do sekcji „włączone usługi”. Zostaje jeszcze wybrać styl przycisków. Masz je na rozwijalnej liście dostępne. Klikasz „zapisz zmiany” i już wszystko działa.
Pod wpisem każdym pojawiają się przyciski udostępniana. Jak kto kliknie jaki, otwiera się małe okno dające sposobność do umieszczenia Twojego wpisu na osi czasu klikającego.

Jetack moduł publikacji i dzielenia się.

Moduły publikowania i dzielenia się są bezcenne wprost. Wspomagają promowanie Twojego bloga niezmiernie. Raz, co wieści po różnych tam usługach społecznościowych błyskawicznie roznoszą. Dwa, co majstrują linki zewnętrzne do bloga Twojego. I to nad wyraz cenne linki, najwyżej w Google wyszukiwarce cenione, linki z portali społecznościowych. 
A że darmo masz to wszystko, nic tylko korzystaj dla pożytku swojego.

[box] Dokładniej moduły oba masz w poradniku video niżej opisane.[/box]  

Jetpack super wtyczka bloga

Jetpack super wtyczka do zadań wielu.

 Jetpack dla blogaWtyczka Jetpack zmajstrowana w firmie Automatic, tej co za rozwój WordPress i usługi wordpress.com odpowiada.
Ma umożliwić zrównanie możliwości bloga utrzymywanego we własnym hostingu z tymi z usługi wordpres.com. Posiada wiele funkcji które to właśnie umożliwiają.

Jetpack z modułów wielu złożona.

Wtyczka na dziś ma 33 moduły, a z tgo 31 całkiem darmo. Na dziś, bo ciągle jest rozwijana i co jaki czas nowe moduły dodają. I tu uwaga jedna, jak wszystkie moduł włączysz, to i blog zwolnić ciut może. Każdy moduł wiadomo, swoje wiersze kodu php do przemajstrowania przez serwer dokłada, to i jak wiele linii, to i czasu wiele trzeba.
Przy rozsądku zachowaniu, włączeniu tylko tych co niezbędne, wtyczka niebywale użyteczną jest. Całkiem Twojego bloga całkiem odmienić zdolna, w pozycjonowaniu też usłużna. Od czasu niejakiego ma też moduł wspierający wyświetlanie bloga w urządzeniach mobilnych, co ważne niezmiernie. Bo od wiosny Google oficjalnie oznajmiło, że tylko witryny przystosowane do urządzeń mobilnych ( responsywne ) będą wysoko pozycjonowane. A jak szablon Twojego bloga nie respnsywny to i z kłopotu Jetpack wybawi, starczy włączyć moduł Mobile Theme.

Jetpack instalacja i aktywacja

Instalacja kłopot żaden czy tam tajemnica. Jak zwykle w menu bloga sekcja wtyczki, a tam dodaj nową. Jak jeszcze na liście nie będziesz miał, bo zazwyczaj jest, to w pole Szukaj wtyczek frazę Jetpack by WordPress.com wpisz. Zaraz na pierwszym miejscu się znajdzie z przyciskiem do instalacji.
Jest i sposobność instalacji wtyczki Jetpack bezpośrednio z witryny http://jetpack.me/, czyli z macierzystej witryny Automatic. Starczy tam podać adres katalogu głównego bloga i rozpocząć instalację.

Jak już zainstalowana i uruchomiona to jeszcze aktywacji wymaga, znaczy połączenia z Twoim kontem na wordpress.com. Nie masz tam konta, kłopot żaden, w chwil kilka założysz.

Akismet wtyczka spam blokująca

Akismet wtyczka antyspamowa

Akismet wtyczka od spamu broniąca

Akismet wtyczka od spamu broniąca.Komentarze na blogu wiadomo, zaangażowanie odwiedzających zwiększają, do ponownych odwiedzin skłaniają. To i dla bloga Twojego dobre. Tyle, co często gęsto trafiają się czystym spamem będące. Przeważnie pająki je dodają, co po sieci grasują. Co prawda linki w komentarzach mają atrybut nofollow, czyli boty wyszukiwarek internetowych nie powinny za nimi podążać. Ale to nie jest w 100 procentach zagwarantowane. Dalej blog upstrzony byle jakimi komentarzami, nie w temacie zazwyczaj na powadze wiele traci.

Akismet wtyczka spam wszelaki blokuje.

To i tu z pomocą przychodzi wtyczka Akismet. Potrafi wyłapać i zablokować publikację komentarzy wszelakie znamiona spamu mające. Czyli treść byle jaką mające, linkami do przeróżnych dziwnych stron w sieci naszpikowane.
Wtyczka sama jest domyślnie z każdym blogiem WordPress instalowana. Tyle, co nieaktywna z początku samego, włączenia i aktywacji potrzebująca.
Co by uruchomić Akismet trzeba podać kod API uzyskany ze strony macierzystej wtyczki http://akismet.com/
Znowu dla klucza dostania jest konieczność zalogowania się przez witrynę wordpress.com. Czyli jak tam konta nie masz, to założyć masz konieczność.
Po uzyskaniu i wpisaniu klucza API w pole aktywacji wtyczka łączy się natychmiast z serwerami na których są bazy danych. O pomyślnym połączeniu komunikat masz stosowny.

Jak akismet wtyczka spam wyławia.

Wtyczka jest stale połączona z bazami danych Akismet. Tam to zapisane są wszelakie adresy IP z których próbowano kiedykolwiek dodać spam do blogów. Czyli przed zaakceptowaniem komentarza sprawdzane jest jego pochodzenie. Dalej kontrolowane jest nasycenie linkami wychodzącymi.
Wtyczka choć wysoce skuteczne, czasami jaki spam przeoczyć może. To jak osobiście komentarz jaki zablokujesz, natychmiast raport do serwera Akismet jest słany. Natychmiast nowy adres IP do bazy danych dodawany. Tak to powiększa się automatycznie list spamujących adresów IP.

Więcej o wtyczce masz niżej w poradniku video.

 

Wtyczki na bloga

Wtyczki dla bloga przydatne

Wtyczki dla bloga Twojego.

Wtyczki na blogBlog zaraz po zainstalowaniu tylko podstawowymi, znaczy domyślnymi funkcjonalnościami się odznacza. To i dla zwiększenia możliwości jego wtyczkami wypada się posłużyć. Masz morze całe, od przypadłości wszelakich.
Jedno na uwadze mniej, każda wtyczka uruchomiona, to wiele linii kodu php nowych do przetworzenie przez serwer. To i ciut strona zwalnia. Jak wiele wtyczek, to i bardzo zwolnić może. To trzeba mieć rozwagę w nowych wtyczek uruchamianiu, tyle tylko ile trzeba.

Wtyczki dla bloga spisane

     
  Wtyczka Akismet

Akismet

Wtyczka domyślnie instalowana z blogiem WordPress. Kontroluje komentarze do postów dodawane, blokując wszelakie spamem będące.
Do działanie aktywacja potrzebna, znaczy podanie klucza API na stronie macierzystej wtyczki uzyskanego.
Po aktywacji wtyczka łączy się z bazami danych na serwerach Akisemt, tam zapisane są adresy spamerów. Jest bardzo skuteczna w działaniu i zużywa niewiele zasobów serwera. Oszczędza mnóstwo czasu na moderację komentarzy.

     
   Wtyczka Wordfence

 Wordfence

Wtyczka dla bloga zabezpieczenia. Po pierwsze monitoruje logowanie się do zaplecza bloga. A tu najczęściej masz próby włamań. Po przekroczeniu określonej liczby podania błędnego hasła blokuje adres IP włamywacza. W efekcie nie będzie już miał dostępu do żadnej strony bloga.
Dalej skanuje wszystkie pliki bloga w poszukiwaniu zmian i złośliwego kodu. Automatycznie powiadamia też o zmianach w plikach które wykryje.
Każda próba logowania do zaplecze jest monitorowana, otrzymujesz wiadomość o zdarzeniu łącznie z adresem IP logującego się.

     
   Jetpack

Jetpack

Wtyczka kombajn z kilkunastoma rozszerzeniami dla WordPress.
Tu rozwagą znaczną się wykazać musisz, włącz tylko te absolutnie niezbędne. Włączenie wszystkich bloga zmuli niezawodnie.
Wtyczka ma swoją stronę zarządzania gdzie te rozszerzenia kontrolujesz.
Jak twój szablon responsywnym nie jest ( na tablety i smartfony) to i jednym kliknięciem tu to zmienisz.
Dalej masz bardzo dobry formularz kontaktowy do zamieszczenia gdzie tam na blogu.
Wielce przydana jest umiejętność wtyczki do publikowania informacji o każdym Twoim nowym poście z bloga na wskazanych portalach społecznościowych. Tego nigdzie indziej za darmo nie masz.
Możesz też każdy post wzbogacić przyciskami do publikowania go przez kogo tam na tychże portalach społecznościowych.
Wtyczka warta instalacji, rozwagi wymagająca jednak.

     
   Wordpress SEO Yoast

 Wordpress SEO Yoast

Wtyczka wspomagająca optymalizację bloga dla wyszukiwarek internetowych czyli SEO.
Dość rozbudowana z licznymi ustawieniami do dostosowania dla wymogów własnych.
Daje sposobność na zoptymalizowanie tytułu i opisu bloga, tak by skuteczne w pozycjonowaniu były.
Możesz usunąć z adresów wpisów „category”, by krótszym był.
Masz tam sekcję całą dla ustalania formatu adresów wszelakich na blogu, z taksjonomiami włącznie.
Wtyczka generuje bardzo dobre mapy bloga xml, mapy bo produkuje ich więcej, dla sposobów sortowania różnych.
Wreszcie wspomaga pisanie posta każdego, na bieżącą błędy wszelakie wytyka i podpowiedziami służy. Ma też możliwość tworzenia kodu protokołu OGG, to dla Facebook.

     
   SEO SearchTerms Tagging 2

 SEO SearchTerms Tagging 2

Wtyczka wspomaga pozycjonowanie bloga w wyszukiwarkach internetowych.
Na początek uwaga jedna, źle skonfigurowana skutek odwrotny dać może, zamiast wzrostu pozycji w wynikach wyszukiwań bana się dorobić u Google możesz.
Wtyczka dodaje w poście który został otwarty z wyszukiwarki Google słowo kluczowe na które było wejście. Z odpowiednim komentarzem : „Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:”
Po aktywacji dodaje też kilka widżetów . Pierwszy to „Popular Search Terms” – lista najczęściej wyszukiwanych słów kluczowych na blogu.
Kolejny to „Recent Search Terms” czyli ostatnio wyszukiwane słowa kluczowe.
W efekcie wtyczka nasyca bloga słowami kluczowymi które są często wyszukiwane w wyszukiwarkach internetowych.

     
   Wtyczki na bloga

 Yet Another Related Posts Plugin.

Wyświetla pod każdym postem listę powiązanych z nim innych postów na Twoim blogu. Może również ( jak tak ustawisz ) wyświetlać początkową frazę tych wpisów, co może być ważne dla wyszukiwarek internetowych. W każdym poście pojawiają się automatycznie linki wewnętrzne do treści na Twoim blogu.
Masz też widget tej wtyczki, wyświetla powiązane wpisy w pasku bocznym.
Mniej więcej tyle w wersji podstawowej, bo może i włączyć zaawansowane funkcje, tu nazywane pro. Masz sposobność włączyć swojego bloga do sieci reklamowej. U ciebie są wyświetlane fragmentów wpisów z innych blogów, Twoje wpisy znowu na innych blogach sieci pokazywane są.
Pojawiają się linki wychodzące do innych blogów w sieci.

     
  Wtyczki dla bloga WordPress

TinyMCE Advanced

Rozszerzenie dla domyślnego edytora tekstu WordPress. A Blog WordPress sam z siebie odznacza się skromnymi zdolnościami do edycji tekstu.
Wtyczka dodaje do paska narzędziowego edytora nowe funkcje, oraz belkę narzędziową z funkcjami pogrupowanymi względem zastosowań.
Zwiększa to znacznie możliwości opracowania tekstu każdego wpisu czy strony.

     
   Wtyczka WordPress Black Studio TinyMCE

Black Studio TinyMCE Widget

Dodaje widget Edytor wizulany. A widget wiadomo, możesz dodać do jakiego tam paska bocznego.
Tyle, co tu masz dostępny edytor w takiej samej formie jak dla postów czy stron edycji. Czyli możesz całkiem ciekawy, całkiem prost widget zmajstrować. Grafikę dodać, albo i jaki link to już problem żaden, nie masz konieczności ni html ni css znajomości posiadać.
Warto wykorzystać dla własnych reklam czy formularzy zapisu.

Poradnik na blogu znajdziesz tu.

     
Wtyczka Wordpress Wordfence

Wtyczka Wordfence dla bloga obrony

Wtyczka Wordfence na bloga straży stojąca.

Wtyczka Wordfence

Wiadomo, Internet oblicza różne posiada. To i wiele przydatnego tam masz, ale i ciut złośliwości spotkać możesz. A to gdzie tam złośliwe kody napotkasz, a to kiedy tam kto tam na bloga wtargnąć zamierza. To i na straży bloga Twojego wtyczka Wordfence stć musi czujnie.
Instalacja wiadomo, prosta i w mig. Znaczy w menu bloga, w sekcji Wtyczki wybierasz Dodaj nową. Tam znowu w pole szukaj wpisujesz wtyczki nazwę, tu akurat Wordfence.
Klikasz szukaj i w moment masz listę, a tam na pozycji pierwszej Wordfence Security. Zainstaluj i gotowe. Uruchomić nie zapomnij.

Od włamań wszelakich wtyczka Wordfence broni.

Jak u mnie, na blogu tym wtyczka Wordfence na straży stanęła, trzy próby włamania do zaplecza zablokowała. Znaczy kto tam koniecznie do kokpitu wleźć chciał, a prawa nie miał. To i próbował na siłę kombinacji haseł przeróżnych. Po próbie kolejnej, jaką tam w ustawieniach ustawisz, wtyczka dostęp do bloga odcięła.
Ten tam, co włamania próbował anonimowy wcale. Wtyczka Wordfence jego IP adres zanotowała, do mnie w emailu wysłała.
Masz tu sposobność dla trwałego, znaczy na stałe, zablokowania tego tam IP. Jak tak, to już dostępu do bloga miał nie będzie. Ni do frontu, ni do zaplecza.

Wodefence od ataków DDOS broni.

Wtyczka Wodefence jednym wśród innych się wyróżnia. Jak ją na blogu uruchomisz, dołączany jest on natychmiast do zbiorowej sieci ochrony. Tam są wszystkie blogi tej wtyczki używające. Jak którego bloga atakują, natychmiast inne powiadamia o adresie IP napastnika. To wszystkie inne zaraz owego blokują, nie ma już dostępu do nich. Wszystkie zapytanie jego odrzucane będą.
Jak zapytania ignorowane, to i atak DDOS dojść do skutku nie ma prawa. Sieć w akcji, na żywo działającą podejrzeć możesz tutaj.

 Wtyczka Wordfence caluśkiego bloga skanuje.

Wtyczka Wordfence dla WordPressCo jaki czas masz sposobność wszystkie pliki bloga przeskanować, znaczy sprawdzić czy co tam szkodliwego nie ma. Czy jakiego pliku silnika nie zmieniono. Co tam sprawdzane ma być w ustawieniach, znaczy opcjach wtyczki ustawiasz. W darmowej wersji, bo i płatna ciut z możliwościami większymi, skanowanie ręcznie uruchomić musisz. Nie masz tu sposobności zaplanowania automatycznego skanowania. Ale to i tak niedogodność maleńka, ot do zaplecza się logujesz i uruchamiasz skanowanie.
Każde znowu logowanie wtyczka odnotuje, w mailu do Ciebie powiadomienie wyśle, nawet jak sam się logujesz tam.

Caluśki ruch na blogu wtyczka zapisuje

Każde wejście na strony Twojego bloga wtyczka zapisuje, znaczy godzina wejścia i adres IP odwiedzającego. Wszystko masz zanotowane, do przeglądania gotowe. Cały ruch możesz wedle różnych przypadłości analizować. A to odwiedziny ludzi, botów wyszukiwarek internetowych, pająków wyszukiwarki Google, rejestrowanych użytkowników, wejść na zaplecze, czy tam najaktywniejszych odwiedzających. Jednym słowem ruch masz cały jak na dłoni, wszelakie anomalie wyłapiesz.

Bloga też przyśpiesza działanie.

Wtyczka Wordfence Twojego WordPress przyśpieszyć może. Starczy włączyć w ustawieniach jej plików buforowanie. Wtedy jak kto o jaką stronę zapyta serwer, dostanie w mig zapisaną w pamięci gotowy kod HTML strony. Bez konieczności przetwarzania kodów źródłowych PHP do wynikowych HTML. Co i czasu ciut zająć musi, znaczy przetwarzanie.
Czyli blog szybciej działa, na dodatek mniej wrażliwy na ataki DDOS.

Więcej o wtyczce znajdziesz niżej, w poradniku video.