Strona mapa bloga czyli pokaż co  u siebie masz.

Strona mapa bloga linków posiada wiele. Strona mapa bloga pokazuje prosto a czytelnie, co tam dla gości swoich na blogu przygotowałeś. Czytelnie bo wszystko w listę, punkt po punkcie ujęte. Znaczy strony z tytułami i oczywista linkami do nich. A dalej wszystkie kategorie, jakie tam umyśliłeś na blogu, koniecznie z odsyłaczami. Wreszcie i tagi, co ich do oznaczenia postów dałeś, też tam znaleźć się mogą.
To dla odwiedzających wygoda wielka, bo w mig co tam ciekawego a niezmiernie przydatnego odnajdą. To i wielce w poważaniu blog Twój mieć będą.
Znowu, zauważ, co taka strona mapa bloga ogrom linków wewnętrznych posiada. Czyli ciut i pozyskaniu szacunku w wyszukiwarkach wszelakich przysłużyć się może.

Strona mapa bloga, jak to u siebie mieć?

Sposobności na to masz w zasadzie dwie.

Pierwsza, to jak temat graficzny, co na blogu masz w aktywności, już taką majstrować zdoła. Znaczy wbudowany szablon strony mapy bloga z wszelakimi skryptami posiada. To i wiele tu roboty nie masz. Stronę nową majstrujesz, na ten przykład mapa bloga tytuł jej nadajesz. Później w menu nową pozycję dodajesz. Dla strony mapy właśnie. Dodasz, gdzie tam chęć masz, jako główną pozycję, albo i podmenu jakie, tak u siebie mam.
Druga, to z wtyczki jakiej usług konieczność korzystania. Kilka ich tam jest. Ja sprawdziłem i polecam Simple Hierarchical Sitemap .
Zainstalujesz w kilka chwil, konfiguracji żadnej nie wymaga.

Ciut o wtyczki używaniu.

Wiele pisać tu potrzeby żadnej nie masz, w kilka chwil strona mapy bloga działać będzie. Po instalacji i włączeniu, w pozycji Ustawienia  menu zaplecza bloga masz już link do ustawień owej. A tytułem opatrzony WP Mapa strony . Jak w to klikniesz, oczywista okno konfiguracji wtyczki dostaniesz.
Tyle co tam nic przestawiać potrzeby żadnej nie ma, będzie dobrze. Kaprys masz, ciut i przemodelować możesz tam.

Dla pokazania wszystkim dzieła swego starczy kodem krótkim się posilić. Tam gdzie mapa się pojawić winna, wstawiasz co poniżej
[ wp_sitemap_page].
I gotowe, będzie działać. Gdzie wstawić? Prosto stronę nową zmajstruj, znowu tytuł może mieć mapa strony, dodaj do niej kod. Stronę do menu gdzie tam dodaj. I gotowe.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *