Jak tworzyć strony przechwytujące, czyli edycja.

Tworzenie stron przechwytującychJak już plik szablonu strony na bloga wczytany masz ( o tym znajdziesz w poprzednim wpisie), to już strony przechwytujące majstrujesz w kilka minut. Może być i jedna za drugą. Dodajesz nową stronę do bloga, w jej edycji wybierasz szablon strony przechwytującej, dodajesz i edytujesz tekst jak dla zwykłej strony bloga. Na koniec publikujesz i masz stronę przechwytującą darmo całkiem.

Edytor bloga ubogi ciut.

Edytor tekstów bloga w domyślnej konfiguracji ciut mało opcji dla edycji tekstu posiada. To i kłopot jaki jest z formatowanie tekstu na stronie. Dla zaradzanie tej to niedogodności starczy wtyczkę jedną do bloga dodać. Doda co trzeba do paska narzędziowego edytora. Już bez problemów nijakich przerobisz tekst na stronie przechwytującej po swojemu, wedle fantazji osobistej.
Wtyczka zaś zwie się TinyMCE Advanced. Dodać ową do bloga kłopot żaden, sam zresztą wiesz.

Nie tylko strony przechwytujące.

Szablonu strony idzie używać i do innych spraw, nie tylko dla stron przechwytujących. U mnie, na tym szablonie jest strona polityki prywatności bloga i kilka innych stron. Tam, gdzie nie chcę pokazywać całego przybytku, znaczy widzialnego nagłówka bloga z menu, sliderem, paskami bocznymi i innymi takimi, szablonu tego używam. Ty zrobisz, jak zechcesz.
A mniej na uwadze, to tak między nami, co blog Twój powinien, a w zasadzie musi posiadać stronę polityki prywatności i stronę informacyjną o ciasteczkach, czyli plikach cokies. Tak wymagają przepisy przeróżniste, za brak kara może być, czasem dotkliwa.
Kiedy tam o tym napiszę specjalnie, z przykładami.

Grafika dla przycisku formularza zapisu.

Formularz zapisu pełną gębą przycisk graficzny posiadać powinien. To jego atrakcyjność podnosi i ciut do kliknięcia nakłania. Co może i konwersję podnieść.
Taki to przycisk prosto do formularza wstawić. Ot, podmieniasz ciut wiersza jednego w kodzie formularza samego, tam gdzie masz akurat przycisk opisany.
Oto zamiast tego co masz w oryginalnej wersji formularza, tu akurat dla autorespondera GVO
<input type=”submit” value=”Wyślij” />
Umieszczasz wpis
<input type=”image” src=”http://szkoleniajana.eu/alokata/PrzyciskUsyzkajDostep.png”  />
Zmieniasz tam typ pola  z submit na image, czyli graficzny. Dalej podajesz URL pliku z grafiką przycisku.
Formularz będzie działała dalej normalnie, po kliknięciu grafiki dane zostaną wysłane do autorespondera.
Gotową grafikę przycisków, zapisaną na jednym z moich serwerów, możesz bez problemów jakich używać do woli.
Starczy jej adres wpisać jako wartość parametru src.
Dla dostania namiarów na grafikę wypełnij i wyślij formularz na stronie http://szkoleniajana.eu/twoja-strona-przechwytujaca/
W jednej z wiadomości otrzymasz adres, gdzie masz przygotowane grafiki. Jak byś jakiej specjalnie potrzebował, napisz do mnie. W miarę dostępnego czasu postaram się przygotować co potrzebujesz. Adres do kontaktu też w wiadomości dostaniesz.


1 Comment

marcin · 3 lutego 2015 o 06:40

A po polsku umiesz pisać, Ty mistrzu Yoda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *