Webmaster tools czyli narzędzia dla bloga kontroli.

Webmaster Tools od Google Google daje wszystkim darmo przydatne wielce, a i sprawne ogromnie, narzędzie webmaster tools. Po naszemu to będzie mniej więcej narzędzia dla webmasterów, czyli strony w Internecie majstrujących. Jak bloga masz, toś i web majster gębą całą. To i to narzędzie dla Ciebie akurat. Nic tylko korzystać do woli.

W Webmaster tools konto uruchomić wypada.

Usługa, a po prawdzie tumult narzędzi od diagnostyki czy tam sprawdzania każdej witryny internetowej całkiem gratis jest. Starczy jak masz konto na poczcie ichniej, znaczy Gmail. A jak to masz, to i już Ci tam profil osobisty Twój wymajstrowali. Za poręczeniem owego profilu do wszystkich ichnich usług dostęp masz . Za hasłem jednym, tym od Gmail poczty. Tak to już u nich wszystko ułożone masz.
A wejście do narzędzi dla majstrujących strony masz tu:
https://www.google.com/webmasters/tools
Jak okazji nie miałeś tam być, poproszą ładnie o hasła do Google podania, znaczy tego z Gmail. Podasz, wejdziesz i już adres witryny, może być i blog Twojego do sprawdzania podawać będziesz.
Jak już dodasz bloga, do weryfikacji praw do niego dojdziesz. Masz tam kilka sposobności na to.

  1. Jeden tag HTML, krótki zresztą na wiersz tylko, skopiować z webmaster  tools i do sekcji head bloga wkleić.
  2. Przez Google Analytics weryfikacja, oczywista jak tam już blog ten dodany masz.
  3. Zapisanie maleńkiego pliku HTML w katalogu głównym bloga, ten to plik oczywista masz w webmaster tools gotowy

Webmaster Tools wiele o blogu Twoim powie.

Masz tam możliwości wiele dla sprawdzenia stanu bloga swego, dla sprawdzenia jak Google widzi jego.
Pierwsze, to w witryny panelu sprawdzisz stan na teraz. Czy tam serwer DNS działa jak trzeba, czy serwer WWW też w kondycji dobrej, a i o braku kłopotu z pobieraniem przez roboty Google pliku robot.txt taż wiadomość masz.
A i statystyki dla słów kluczowy tu znajdziesz. Wreszcie informacje o mapach witryny, takie w skrócie znajdziesz w tym panelu witryny.

Dalej, w sekcji innej – Mapy witryny, dodać i testować masz sposobność mapy owe. Masz tam pokazane czarno na białym ile map działa, czy problemów jakie z nimi, ile obiektów przesłano a ile zaindeksowano.

W sekcji jeszcze innej – Wyszukiwane hasła, wszystkie słowa masz kluczowe. Oczywista dla których witryna w wynikach wyszukiwania Google pokazana była. A i jeszcze ile kliknięć, czyli wejść na bloga z tego było.
Masz i wykaz wszystkich słów kluczowych jakie Google do Twojego bloga przypisało. W kolejności od najważniejszego, do mniej ważnych. Sprawdzić możesz, czy to z intencjami Twoimi zgodne. Jak nie, coś tam zmienić na blogu jest potrzeba.

No i ważna zakładka – Problemy dotyczące bezpieczeństwa. Tu znowu sprawdzisz czy blog wolny od złośliwego kodu, czy go Google nie zablokowało w wynikach wyszukiwań.

Wiele więcej opcji masz tam w Google Webmaster Tools, tu miejsca mało na opisanie wszystkiego. Niżej masz film z dokładniejszym opisaniem usługi owej.

Ten wpis znaleziono w wyszukiwarce Google prawdopodobnie przez poniższe frazy kluczowe:

  • szkoleniajana eu

1 Comment

Webmaster Tools czyli narzędzia dl webmasterów - Ressource Info · 14 listopada 2014 o 08:13

[…] Jak sprawdzić czy błędów na blogu nie ma?Więcej na http://szkoleniajana.eu/webmaster-too… […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *