Wtyczka Wordfence na bloga straży stojąca.

Wtyczka Wordfence

Wiadomo, Internet oblicza różne posiada. To i wiele przydatnego tam masz, ale i ciut złośliwości spotkać możesz. A to gdzie tam złośliwe kody napotkasz, a to kiedy tam kto tam na bloga wtargnąć zamierza. To i na straży bloga Twojego wtyczka Wordfence stć musi czujnie.
Instalacja wiadomo, prosta i w mig. Znaczy w menu bloga, w sekcji Wtyczki wybierasz Dodaj nową. Tam znowu w pole szukaj wpisujesz wtyczki nazwę, tu akurat Wordfence.
Klikasz szukaj i w moment masz listę, a tam na pozycji pierwszej Wordfence Security. Zainstaluj i gotowe. Uruchomić nie zapomnij.

Od włamań wszelakich wtyczka Wordfence broni.

Jak u mnie, na blogu tym wtyczka Wordfence na straży stanęła, trzy próby włamania do zaplecza zablokowała. Znaczy kto tam koniecznie do kokpitu wleźć chciał, a prawa nie miał. To i próbował na siłę kombinacji haseł przeróżnych. Po próbie kolejnej, jaką tam w ustawieniach ustawisz, wtyczka dostęp do bloga odcięła.
Ten tam, co włamania próbował anonimowy wcale. Wtyczka Wordfence jego IP adres zanotowała, do mnie w emailu wysłała.
Masz tu sposobność dla trwałego, znaczy na stałe, zablokowania tego tam IP. Jak tak, to już dostępu do bloga miał nie będzie. Ni do frontu, ni do zaplecza.

Wodefence od ataków DDOS broni.

Wtyczka Wodefence jednym wśród innych się wyróżnia. Jak ją na blogu uruchomisz, dołączany jest on natychmiast do zbiorowej sieci ochrony. Tam są wszystkie blogi tej wtyczki używające. Jak którego bloga atakują, natychmiast inne powiadamia o adresie IP napastnika. To wszystkie inne zaraz owego blokują, nie ma już dostępu do nich. Wszystkie zapytanie jego odrzucane będą.
Jak zapytania ignorowane, to i atak DDOS dojść do skutku nie ma prawa. Sieć w akcji, na żywo działającą podejrzeć możesz tutaj.

 Wtyczka Wordfence caluśkiego bloga skanuje.

Wtyczka Wordfence dla WordPressCo jaki czas masz sposobność wszystkie pliki bloga przeskanować, znaczy sprawdzić czy co tam szkodliwego nie ma. Czy jakiego pliku silnika nie zmieniono. Co tam sprawdzane ma być w ustawieniach, znaczy opcjach wtyczki ustawiasz. W darmowej wersji, bo i płatna ciut z możliwościami większymi, skanowanie ręcznie uruchomić musisz. Nie masz tu sposobności zaplanowania automatycznego skanowania. Ale to i tak niedogodność maleńka, ot do zaplecza się logujesz i uruchamiasz skanowanie.
Każde znowu logowanie wtyczka odnotuje, w mailu do Ciebie powiadomienie wyśle, nawet jak sam się logujesz tam.

Caluśki ruch na blogu wtyczka zapisuje

Każde wejście na strony Twojego bloga wtyczka zapisuje, znaczy godzina wejścia i adres IP odwiedzającego. Wszystko masz zanotowane, do przeglądania gotowe. Cały ruch możesz wedle różnych przypadłości analizować. A to odwiedziny ludzi, botów wyszukiwarek internetowych, pająków wyszukiwarki Google, rejestrowanych użytkowników, wejść na zaplecze, czy tam najaktywniejszych odwiedzających. Jednym słowem ruch masz cały jak na dłoni, wszelakie anomalie wyłapiesz.

Bloga też przyśpiesza działanie.

Wtyczka Wordfence Twojego WordPress przyśpieszyć może. Starczy włączyć w ustawieniach jej plików buforowanie. Wtedy jak kto o jaką stronę zapyta serwer, dostanie w mig zapisaną w pamięci gotowy kod HTML strony. Bez konieczności przetwarzania kodów źródłowych PHP do wynikowych HTML. Co i czasu ciut zająć musi, znaczy przetwarzanie.
Czyli blog szybciej działa, na dodatek mniej wrażliwy na ataki DDOS.

Więcej o wtyczce znajdziesz niżej, w poradniku video.


4 Comments

Ada · 29 września 2014 o 23:13

Świetny instruktarz – zadziałało jak należy.
Piękny podkład muzyczny.

Marek · 19 czerwca 2015 o 17:49

Wtyczka rewelacyjna tego właśnie szukałem 🙂 dzięki wielkie 🙂 a i poradnik na YT fajnie się ogląda

  Jan Zabłotny · 19 czerwca 2015 o 17:54

  Dodatkowa i bardzo skuteczna ochrona zaplecza bloga przed próbą włamania jest opisana we wpisie
  http://szkoleniajana.eu/jak-bloga-od-hakerow-chronic/
  Metoda wykorzystuje tylko moduły serwera, bez udziału silnika bloga.
  Czyli nie obciąża praktycznie serwera, a skutecznie odstrasza
  boty włamywaczy.

5 powodów dlaczego warto wybrać WordPress · 3 sierpnia 2015 o 15:21

[…] Domyślne zabezpieczenia proponujemy wzmocnić instalując wtyczkę np. Wordfence. Wtyczka posiada wiele ciekawych ustawień. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – przeczytaj artykuł Jana. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *